Çocuk Evi'nden şampiyonluğa

Çocuk Evi'nde devlet şefkati ile büyüyen Fevzi Asker, yaş sınırı olmayan golf turnuvasında işadamlarını yendi ve şampiyon oldu

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Çocuk Evi'nden şampiyonluğa
Babasının 6 yaşında devlet korumasına teslim ettiği ve 9 yıldır Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evi'nde kalan Fevzi Asker, aristokrat sporu olarak bilinen golfte adeta bir devrime imza attı. Türkiye Golf Federasyonu'nun 2015'te düzenlediği Federasyon Kupası'nın erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Asker, yaş sınırlaması olmayan turnuvada çoğunluğunu işadamlarının oluşturduğu kendisinden kat be kat tecrübeli rakiplerini dize getirdi ve Türkiye Şampiyonu oldu.

İLK YIL DERECE ALDI
Fevzi Asker 8 yaşındayken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün turistik tesislere düzenlediği bir gezide golf sporu ile tanıştı. Çocukluk oyunlarına benzettiği golfe gösterdiği yoğun ilgi, National Golf Kulübü eğitmenlerinin dikkatini çekti. Sıkı bir çalışma programına giren Fevzi Asker, ilk derecesini de golf sporuna başladığı 2009 yılında 9-11 yaş gruplarında Antalya dördüncülüğü ile aldı. Kendi yaş grubunda 2010 yılında Antalya birincisi olan Asker'in başarısı kendisini Türkiye Golf Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye Yıldızlar Şampiyonası'na taşıdı. İstanbul'da 2011 yılında gerçekleşen Türkiye Yıldızlar Şampiyonası'nda 8-12 yaş grubunda Türkiye ikincisi olan Fevzi Asker en büyük başarısını ise 2015 yılında Federasyon Kupası'nda Türkiye şampiyonu olarak elde etti.

HEDEF MİLLİ TAKIM

Son iki yıldır Türk Milli Takımı aday kadrosuna çağrılan ve sezon antrenmanlarına katılan Fevzi Asker 18 yaşını doldurduktan sonra milli takıma çıkmayı hedefliyor. Aynı zamanda Antalya Maarif Koleji öğrencisi olan ve her dönemi takdirle bitiren Fevzi Asker, devlet korumasındaki kardeşleri için çok önemli bir rol model oldu. Tiger Woods ve Jack Nicklaus gibi ünlü golfçüleri örnek aldığını söyleyen Asker'in hedefi ise eğitimine Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda devam etmek ve dünyaca ünlü bir golfçü olmak.

HEDEF BAŞKA FEVZİ'LER
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, devlet güvencesine teslim edilen çocukların topluma yararlı insanlar olarak yetişmeleri için çalıştıklarını anlattı. Bu bağlamda sporun önemine değinen Çalışkan, çocukların yetenekli olduğu spor dallarına yönlendirdiklerini ifade etti. Fevzi Asker'in Antalya'yı gururlandıran başarılarının da bu çalışmaların bir ürünü olduğunu dile getiren Çalışkan, hedeflerinin yeni Fevzi'ler yetiştirmek olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Evi'nden şampiyonluğa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN