Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli turistin tercihi Antalya

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Yerli turistin tercihi Antalya

KETOB, EMITT anketinin sonuçlarını açıkladı. En fazla ziyaret edilen bölge, yani yerli turistin tercihi yeni Antalya bölgesi oldu

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB), İstanbul EMITT Fuarı'nda yapılan turizm anketi sonuçlarını açıkladı. Fuarda 500 yerli müşteri arasında yapılan ankete göre yerli pazarın yaz sezonunda hangi şehirleri hangi aylarda seçtikleri belirlendi. Ankette, "2015 yılında tatilinizi hangi bölgede geçirdiniz?" sorusuna, 500 kişinin yüzde 41'i Antalya cevabını verirken, yüzde 38'i Ege bölgesini, yüzde 10'u da yurtdışını seçti. "2015 yılında tatilinizi nerede geçirdiniz?" sorusuna, 500 kişiden yüzde 27'si Kemer, yüzde 13'ü Bodrum, yüzde 12'si Belek, yüzde 10'u Alanya, yüzde 9'u İstanbul, yüzde 7'si Marmaris, yüzde 7'si Didim, yüzde 5'i İzmir, yüzde 4'ü Fethiye cevabını verirken, yüzde 6'lık kısım ise diğer il ve ilçeleri tercih etti.
2016'DA FAVORİ ANTALYA
"
2016 yaz tatilinizi nerede planlıyorsunuz?" sorusuna, ankete katılanların yüzde 45'i Antalya derken, yüzde 24'ü Kemer, yüzde 9'u Fethiye, yüzde 9'u Bodrum, yüzde 8'i yurtdışı, yüzde 3'ü Belek ve yüzde 2'si ise Ayvalık cevabını verdi.
ERKEN REZERVASYON
"
Erken rezervasyon dönemlerinde tatiliniz için rezervasyon yaptırmayı tercih ediyor musunuz?" sorusuna ise 500 kişiden yüzde 60'ı 'Evet' derken, yerli turistin de artık erken rezervasyonu tercih ettiğini ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli turistin tercihi Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN