Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AŞT örnek olacak

Antalya Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür Antalya'nın artık tam anlamıyla bir sanat kenti olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 15.2.2016
AŞT örnek olacak
Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT) Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan'ı Menderes Türel'in desteğiyle 33 yıllık bir hayali gerçekleştirerek, bütün Türkiye'ye örnek olduklarını söyledi. Özgür, "Şehir tiyatrosunun kurulması bu kente verilmiş en büyük hediyedir. Artık tiyatronun şampiyonlar ligindeyiz" dedi. Özgür, artık özlük hakları olan ve kadrosu 100'ü aşacak, 4 mevsim oyun oynayabilen bir şehir tiyatrosuna dönüştüklerini söyledi.

KÜLTÜR SANAT KENTİ

Antalya'nın sürekli kültür sanat kenti olarak anıldığını hatırlatan Mehmet Özgür "Film festivalimiz, piyano festivalimiz, opera balemiz, devlet tiyatromuz, senfonimiz var ama şehir tiyatromuz yoktu. Şehir Tiyatrosu'nun kurulmasıyla gerçek anlamda kültür sanat kenti olduk. Şehir tiyatrosu kurmak bir şehrin 100 yıllık kültürel geleceğini garanti altına almaktır" diye konuştu. Bütün ilçeleri tiyatro ile buluşturacaklarını vurgulayan Genel Sanat Yönetmeni Özgür, "Hedefimize de çok uzak değiliz. Merkezdeki seyirci bizim hangi oyunumuzu izliyorsa ilçelerdeki seyircilerimiz de izleyebilecek" dedi.

SANAT KAMPÜSÜ

Başkan Menderes Türel'in de desteğiyle Türkiye'nin en güçlü tiyatrolarından biri olduklarını ifade eden Özgür "Başkanımız, Doğu Garajı'nda Şehir Tiyatrosu için biri 638 kişilik diğeri 200 kişilik olmak üzere iki tane modern sahne yaptırıyor. Antalya Devlet Konservatuarı ve İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı ile birlikte hareket edeceğiz" ifadesini kullandı. 2016'da şehir tiyatroları buluşması gerçekleştirmeyi planladıklarını aktaran Özgür, bundan sonra yapılacak AVM'lerde mutlaka AŞT için bir salon yapılması şartı koşulması gerektiğini de söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞT örnek olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN