Çok 'şık' hareketler

Ev kadınlarını modacıya dönüştüren ASMEK Dikiş Atölyesi'nin ilki Uncalı'da açıldı. El emeği elbiselerin ilk müşterileri Gökçen Enç ve Ebru Türel oldu

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Çok 'şık' hareketler
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz eğitim hizmeti verdiği Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK), ev hanımlarını birer modacıya dönüştürüyor. ASMEK Dikiş Atölyesi bir diğer adıyla ASMEK Moda Evi'nin ilk şubesi Uncalı'da açıldı. Sırada Lara atölyesi var. 215 katılımcı arasından sınavla seçilen kursiyerlerin hünerlerini sergilediği atölyenin ilk müşterileri Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ile Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç oldu. Açılışa ASMEK kursiyerlerinin diktiği mavi şık tulumla gelen Ebru Türel, Uluslararası Antalya Film Festivali'nin açılışında giydiği yeşil elbisenin de ASMEK Dikiş Atölyesi'nden çıktığını belirterek, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray'la yaşadığı bir diyalogu paylaştı: "Türkan Şoray elbiseme bayıldı. 'Hangi terziye diktirdiniz' diye sordu, ben de 'İstanbul'da bulamazsın, ASMEK Moda Evi'nde diktirdim' diye cevap verdim. Herkes şaşırdı."

GELİRİN YÜZDE 80'İ KURSİYERE

ASMEK'lerin 2004 yılında kurulduğunu hatırlatan Türel, "İki kurs binasıyla başlayan ASMEK, bugün 17 binada yılda 17-18 bin kişiye ücretsiz kurs veriyor. Antalya'da yok olmaya başlayan terzi kavramına ilaç olacak. Satılan elbise bedelinin yüzde 80'ini kursiyerimize gelir olarak sunuyoruz" diye konuştu.

80 TL'YE ALDI

Dikiş atölyesi sayısının artacağını anlatan Türel, ayrıca tüm ASMEK binalarında sanat atölyelerinin de kurulacağını sözlerine ekledi. Gökçen Özdoğan Enç ise 80 TL vererek satın aldığı elbisesini önce AK Parti grup toplantısında ardından da bir ceketle kombinleyerek TBMM'de giyeceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok 'şık' hareketler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN