Kahkaha dolu gala

Antalya Şehir Tiyatrosu'nun yeni oyunu 'Tarla Kuşuydu Juliet'in galası tiyatro dünyasının ünlü isimlerinin de katılımıyla yapıldı. Oyuncuların sahne performansı ayakta alkışlandı

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Kahkaha dolu gala
Antalya Belediye Tiyatrosu'nun yeniden yapılanmasıyla kurulan Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT), ilk galasını gerçekleştirdi. AŞT'nin yeni oyunu Tarla Kuşuydu Juliet'in galasına farklı şehirlerden, oyuncular, eleştirmenler, yönetmenler, oyun yazarları katıldı. Ephaim Kishon'un yazdığı ve başarılı oyuncu Engin Alkan'ın yönetmenliğini yaptığı komedi türündeki oyun eleştirmenlerden tam not aldı. Oyuncuların performansı büyük alkış topladı. Eleştirmenler, yeni kurulan AŞT'den övgüyle bahsetti.

HARİKULADE PERFORMANS

İzleyenleri kahkahaya boğan oyunun ardından açıklamalarda bulunan Tiyatro Eleştirmenler Derneği Başkanı Ragıp Ertuğrul "Bu evrensel oyunu Şehir Tiyatrosu'nun Antalyalılarla buluşturması çok büyük bir şans. Hem alkışlarla, hem kahkaha sesleriyle güzel tepkiler vardı. Çok keyifli, esprisi bol, zekice yazılmış bir oyun ve Engin Alkan rejisi ile gerçekten harikulade. AŞT'nin performansını çok beğendim" dedi.

BAŞKAN TÜREL'İN KATKISI BÜYÜK


Antalya Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür de konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti. Özgür, "33 yıldır Menderes Türel gibi bir vizyon sahibi başkanla karşılaşamadık" dedi. Özgür, "Bugün İstanbul'dan gelen dostlarımız dahi şaşkınlık içerisinde dört gündür bizi izliyorlar ve bir şok yaşıyorlar. Bunun kültür sanat adına Türkiye'de çok önemli kapılar açacağını düşünüyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahkaha dolu gala
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN