Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baharı müjdelediler

Muğla'nın Fethiye ilçesinden Antalya kent merkezine uzanan Likya Yolu'nun simgesi anemon çiçekleri açtı. Rengarenk anemonlar Likya Yolu'nda baharı müjdeleyen çiçek olarak biliniyor

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Baharı müjdelediler
Muğla'nın Fethiye ilçesinden başlayıp Akdeniz sahili boyunca Antalya kent merkezine kadar uzanan antik Likya şehirlerini birbirine bağlayan ve sonrasında Roma döneminde yenilenen yollarla günümüzde kültür ve spor amaçlı olarak özellikle hafta sonları doğa yürüyüş gruplarının gözdesi olan Likya Yolu, anemonlarla süslendi.

FARKLI RENKLER

Fethiye Ovacık Mahallesi ile Konyaaltı Hisançandır Mahallesi arasında Teke Yöresi olarak adlandırılan bölgenin arkeolojik, botanik ve peyzaj zenginliğiyle doğa sporları açısından çok uygun olduğunu belirten PATİKA grubu temsilcisi Nusret Yakışıklı, Likya Yolu'nun simgesi anemonların düğün çiçeği olarak da bilindiğini belirterek, "Mavinin ve morun her tonunu taşır. Beyaz, pembe ve kırmızı renklerde de açar. Antalya'nın Olimpos, Adrasan ve Gelidonya bölgesinde bolca bulunması doğa yürüyüşçülerini ve fotoğrafçıları kendine çeker" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baharı müjdelediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN