Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalleli ayaklandı

Yeşilbayır Mahallesi sakinleri, evlerinin yakınına parke taşı ve asfalt tesisi yapılması ile ilgili haberin SABAH Akdeniz'de yayınlanmasıyla harekete geçti

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Mahalleli ayaklandı
Antalya'nın Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır Mahallesi sakinleri iki belediye tarafından evlerinin yakınına kurulan parke taşı ve asfalt tesislerini protesto etti. SABAH Akdeniz'de yayınlanan 'Cennetin kalbine hançer gibi tesis' başlıklı haberin ardından bölgede evi, villası, hobi bahçesi bulunan 47 aile sabah erken saatte bir araya geldi. Yürüyerek parke taşı ve asfalt tesislerinin yapıldığı alana ulaşan mahalleli iki tesisin yapımını protesto etti.

HUZURUMUZ KAÇTI

Yeşilbayır Mahallesi sakinleri Döşemealtı Belediyesi'nin önce parke taşı tesisi ardından da Muratpaşa Belediyesi ile birlikte asfalt üretim tesisi yapmaya başlamasıyla huzurlarının kalmadığını söyledi. Durumu İçişleri Bakanlığına 47 şikayet dilekçesi ile ilettiklerini de belirten mahalle sakinleri, "Bize villa arsası, hobi bahçesi olarak bu arazileri sattılar. Emekli olup huzur bulmak için buralara geldik. Varımızı yoğumuzu satı ev yaptırdık. Şimdi ise burnumuzun dibine bu tesisleri yapıyorlar" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Tezer Atik, "Bu kadar çevreye uygunsa raporu verenler ve belediye başkanları evlerinin bahçesine yaptırsınlar da görelim" dedi.

HERŞEY İZİNLİ
Öte yandan Döşemealtı ve Muratpaşa belediyeleri kurulan tesislerin tüm izinlerinin alındığını bildirdi. Çevre Şehircilik İl Müdüürlüğü'nden tüm raporların alındığını belirten belediye yetkilileri, "Bu yapılan iki tesisin çevreye hiçbir olumsuz yanı yok. Belediyeler en önemli hizmet malzemelerini kendileri üretecek. Milyonlarca lire kara geçecek" açıklaması yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleli ayaklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN