Yeni ambulanslar görevde

89 ambulans ile 6 UMKE aracı, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun katıldığı törenle 23 ilden gelen şoförlere Antalya'da teslim edildi

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Yeni ambulanslar görevde
Sağlık Bakanlığı'nın 23 şehre tahsis ettiği 89 ambulans ile 6 UMKE aracı Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katıldığı törenle Antalya'da teslim edildi. Erdem Bayazid Kültür Merkezi bahçesindeki törene Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Demir, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ile çok sayıda davetli ve 23 şehirden gelen şoförler katıldı.

DÜNYADA NE VARSA OLACAK

Sağlık alanında gelinen son noktayı da değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, 12-13 yıl önce, 'Sağlık alanında dünyada ne varsa o olacaktır' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, "1990'lı yılların sonunda 'Almanya'dan Antalya'ya gelen turist kaza geçirmiş ülkesinden gelen ambulans uçakla Almanya'ya gitmiş' haberlerini dinliyorduk. Vay anasına ya. Biz o günleri görmeyiz dedirtiyorlardı. Bu milletin evladı o gün muhtar bile olamazsın denilen Recep Tayyip Erdoğan, 'Almanya'da ne varsa Türkiye'de de o olacak' dedi. Alman, Fransız, İngiliz halkı neyi layık görülüyorsa daha iyisini milletimiz hak ediyor dedi. Şimdi ambulans uçağımız, helikopterimiz, botumuz var. Bunlardan rahatsız olanların yaptıklarının bedelini ödetmeye hazır mıyız? Milletimizin başı sağ olsun. Hep birlikte şehit olmaya hazırız. Vatan bölünmeyecek, vatanın her köşesinde al yıldızlı bayrak dalgalanmaya devam edecek" dedi.

15 BİN KİŞİYE 1 AMBULANS

2002 yılında Türkiye'de 115 bin kişiye bir ambulans, şimdi 15 bin kişiye bir ambulans düştüğünü belirten Bakan Müezzinoğlu, "Yarınlarda çok daha iyiyi, güzeli yapacağız. Sizlerin iradesi bizim güç kaynağımızdır. Türkiye'nin her köşesine hedefler koyduk, başarıyoruz, başarmaya devam ediyoruz. Antalya'da kepez ilçesinde 300 yataklı Kepez Hastanesi 3 ay sonra açılacak. Muratpaşa'da Kadın Doğum Hastanesi tamamlanarak hizmetinize sunulacak" diye konuştu.

SAĞLIK TURİZMİ HEDEFİ 10 MİLYAR DOLAR
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Antalya'da 81 ilin Sağlık Müdürleri, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterleri, Halk Sağlığı Müdürleri ve bakanlığın üst düzey yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen Koordinasyon ve Değerlendirme ve Planlama Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Türkiye'nin sağlık turizminde geldiği noktanın önemli olduğuna değinen Müezzinoğlu, reel olarak kapasiteleri değerlendirdiklerinde, hekimlerin birikimi ve tecrübesine bakıldığında gelinen noktanın yeterli olmadığını dile getirdi. Türkiye'nin geçen yıl 500 bin yabancıya sağlık hizmeti sunduğunu belirten Müezzinoğlu, "3 milyar dolarlık bir gelir elde edilmiş. Bu rakam bizim kapasitemizin karşılığı mıdır? Hayır. 2019 yılına geldiğimizde hedefimiz yılda 3 milyar doları 9-10 milyar dolara taşımaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni ambulanslar görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN