Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa'da 'karışık' işler

İmar Müdürlüğü'ndeki akraba yapılanması ile tepki çeken Muratpaşa Belediyesi'nin şirketinin de CHP'lilerin çiftliği haline geldiği anlaşıldı

Giriş Tarihi: 24.2.2016
Muratpaşa'da 'karışık' işler
Muratpaşa Belediyesi'nde sular durulmuyor. Personel sayısının fazlalığı gerekçe gösterilerek 200'ün üzerinde çalışanın işten çıkarılmasıyla eleştiri toplayan Muratpaşa Belediyesi'nde personel yapılanmasındaki ilişkiler dikkat çekiyor. İlk olarak başta İmar Müdürlüğü olmak üzere personel seçiminde akrabalık ilişkilerinin gözler önüne serilmesinin ardından, şimdi de partili isimlerin belediye şirketlerinde önemli pozisyonlara getirilmesi gündeme geldi.

FALEZ AŞ'DE NELER OLUYOR
İddialar Muratpaşa Belediyesi'nin tartışmalı şirketi Falez A.Ş. kaynaklı. İlk olarak kendileriyle haksız rekabete girdiğini iddia eden seyahat acentelerinin tepkisini çeken Falez A.Ş.'nin üst düzey çalışan kadrosunda CHP'li isimler bulunuyor. Son olarak bu tartışmalı isimlere Sultan Yeğen de eklendi. Yeğen, Falez A.Ş'nin avukatlığı görevine getirildi. Sultan Yeğen, Antalya CHP İl Kadın Kolları Başkanı olduğu dönemde CHP'li Mustafa Akaydın'ın yönetimde olduğu Büyükşehir Belediyesi'nin Ekdağ şirketinin avukatlığını yapmıştı. 2014'te önce Muratpaşa Belediye Başkanlığı için adaylığını koyup ardından geri çekilen Yeğen, 2015 genel seçimlerinde de 10'uncu sıradan aday gösterilmesine karşın seçilememişti.

BAŞKAN VE ADAMLARI

Muratpaşa Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi İbrahim Güney'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Falez A.Ş'de partili yapılanması bununla da sınırlı değil. Yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini de CHP Muratpaşa Meclis Üyesi Mehmet Tosun yürütüyor. Şirketin yönetim kurulunda da Muratpaşa Belediyesi'nin CHP'li meclis üyeleri Erol Özkarabekir, Mehmet Tosun ve Hüseyin Erşin ile Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın danışmanı Murat Kaya da yer alıyor.

SABIKALI MÜDÜR

ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi'nin genel müdür olduğu şirkette, İssi'nin yardımcılığını ise tartışmalı bir isim, CHP'li Mustafa Akaydın'ın eski danışmanı Emrah Yasin Karasu yürütüyor. CHP'den milletvekili adaylığı için ön seçime girmesine rağmen listeye girmeye yetecek desteği alamayan Karasu, 'Akaydın'ın prensi' olarak biliniyordu. Zeytinköy bölgesinde 2010 yılında polisler tarafından yakalanan ve Antalya 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Karasu, uyuşturucu bulundurmak suçundan bir yıl denetimli serbestlik almış ve bu 8 ay boyunca denetimli serbestlik ve adli kontrole çevrilmişti. Karasu ise komploya kurban gittiğini iddia etmişti.

SÜREKLİ TARTIŞMA

Muratpaşa Belediyesi, daha önce CHP eski İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in akrabalarını istihdam etmekle suçlanmıştı. Ardından İmar Müdürlüğü'nde ortaya çıkan akrabalık ilişkileri açığa çıkmıştı. Belediyedeki akrabalık ilişkilerini gösteren elle çizilmiş bir şema sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılınca Antalya'da gündem yaratmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'da 'karışık' işler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN