Döşemealtı ilçesine 300 milyonluk proje

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Döşemealtı ilçesine 300 milyonluk proje
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yerel seçimlerin üzerinden geçen süreçte yaptıklarını ve gelecek döneme ilişkin projelerini anlattı. Genç, bütçenin yatırım yapılabilir seviyesine ulaşmasıyla yaklaşık 30 proje için startı verdiklerini ve projelerin önemli bir bölümünün ihalesinin yapıldığını açıkladı. Genç, 30 projenin bütçesinin 300 milyon liraya ulaştığını belirterek, yatırım bütçesini karşılamak için gerekirse belediyenin elinde kalan arazilerin satılabileceğini söyledi.

KADIKÖY'LE REKABET

Açıklanan 30 proje içinde en dikkatleri en çok Türkiye'de bir ilk olma iddiasını taşıyan 'Ekolojik Kreş' ile kentin su kaynağı konumunda olan Kırkgöz'de hayata geçecek 'Yaşam Vadisi' çekti. Bir diğer dikkat çekici proje olan ve tamamlandığında Antalya'nın en büyük kent parklarından biri olacak Kırkgöz Yaşam Vadisi'yle ilgili de bilgi veren Genç, yaklaşık 1.5 yıldır çalıştıkları projeyle ilgili ilgili kamu kurumlarından gerekli izinlerin alındığını ve sivil toplum kuruluşlarında proje tartışılarak son şeklinin verildiğini duyurdu.

MÜHÜRLEME BAŞLAR

Döşemealtı Belediyesi'nin 'Oto Galericiler Sitesi' ile ilgili de bilgi veren Genç, "2008 yılında Ulaştırma Bakanlığı'nın bir genelgesi ile apartman altı galerilere son verildi. Ancak Antalya'da yeni bir alan yaratılamadığı için kent içindeki oto galericiler Valilikte imzalanan bir protokol uyarınca faaliyetlerine devam ediyor. Oto Galericiler Sitesi tamamlandığında tüm işletmeler buraya taşınacak. Kent merkezindeki galericiler için mühürlemeler yeniden başlayacak" dedi. Genç, 70 milyon TL yatırım bedelli projenin belediye şirketi Döşeme-Yol ile hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Genç'in tanıtımını yaptığı projeler arasında, 2 bin kişilik Merkez Camisi, sadece restorasyon projesi 5 milyon lira olan Evdirhan projesi de dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Döşemealtı ilçesine 300 milyonluk proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN