Eş durumundan saldırıya geçti!

Doğan Medya'nın gazetesi Hürriyet Akdeniz, bölge temsilcisinin eşine kadro verdirtebilmek için Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne saldırıya geçti

Giriş Tarihi: 27.2.2016
Eş durumundan saldırıya geçti!
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Doğan Grubu gazetesi Hürriyet'in, Akdeniz ekinin hedefi haline geldi. Gazetenin belediyeyi hedef tahtasına koymasının ardında, Hürriyet Akdeniz Temsilcisi Hayri Dizerkonca'nın eşi Seval Yasak Dizerkonca'nın belediyede bulunduğu göreve asaleten atanma talebinin reddedilmesinin yattığı öne sürüldü.

EKSİK BİLGİ İLE HABER

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği binek araç hizmet alım ihalesini 'Bu nasıl ihale' başlığı ile haberleştiren Hürriyet Akdeniz, belediyenin ihaleyi en düşük teklifi sunan firmaya verdiğini göz ardı ederek işin 3.6 milyon lira daha yüksek teklif sunan firmaya verildiğini iddia etti. Gerçekte ise Büyükşehir Belediyesi iki firmanın katıldığı binek araç hizmet ihalesinde işi, 12.7 milyon lira ile en düşük teklifi veren Gaziantep 27 Turizm- Giray Turizm ortaklığına vermişti. Bu gelişmenin ardından 16.3 milyon lira ile daha yüksek teklif veren Aydoğanlar Otomotiv, Kamu İhale Kurumu'na (KİK) itiraz etmiş ve KİK de düşük teklif veren firmayı ihale dışı bırakmıştı.

GERÇEK GİZLENDİ

KİK'in bu kararı üzerine ihalede tek firma kaldığı ve rekabet ortamının kaybolduğunu değerlendiren Büyükşehir Belediyesi de ihaleyi iptal etmişti. Büyükşehir'in ihaleyi iptal ettiğini gizleyerek haber yapan Hürriyet Akdeniz, belediyenin binek araç ihalesini en yüksek teklifi sunan firmaya vereceği algısı yaratarak saldırıya girişti.

ASIL AMAÇ FARKLI

Gazetenin bu tavrının ardında, Hürriyet Akdeniz Bölge Temsilcisi Hayri Dizerkonca'nın eşinin atama talebinin reddedilmesi olduğu iddia edildi. İddialara göre, Dizerkonca'nın yakın zamanda dünyaevine girdiği Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Seval Yasak Dizerkonca, göreve asaleten atanmak istedi. Asaleten atamanın yapılması için önce sözlü baskılar yapıldığı iddia edildi. İstekler reddedilince, intikam almak ve baskı oluşturmak amacıyla gazete çarpıtılmış haberlerle Büyükşehir'e saldırıya geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eş durumundan saldırıya geçti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN