Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yürek burkan dram

Eşini öldürüp intihar eden polis Ali Çınar'ın 4 yaşındaki çocukları Rüzgar, zor günleri geride bırakmaya çalışıyor

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Yürek burkan dram
Antalya'da geçen 20 Ocak'ta polis memuru Ali Çınar, boşanma davası açan eşi Serap Çınar'ı, 4 yaşındaki oğlu Rüzgar'ın gözü önünde beylik tabancasıyla öldürdükten sonra, aynı silahla şakağına ateş ederek yaşamına son verdi. Bu olayın ardından Çınar çiftinin çocukları Rüzgar, yakınlarının yanında kalmaya başladı.

GÖNÜLLÜ DESTEK

Yaşanan dramı gazete ve televizyonlardan öğrenen psikolog danışman Selma Akbulut, bir anda kaderi değişen küçük Rüzgar'a psikolojik destek vermeye başladı. Bu süreci gönüllü sürdüren Selma Akbulut, küçük çocuğun ilk günlerde etrafına şaşkın, endişeli ve korkan gözlerle baktığını belirterek, "Yaşı gereği olayı travmatik olarak algılayamaz. Ancak zorlu süreci geride bıraktık" dedi.

KİME ANNE DİYECEĞİM

Bu tür durumlarda küçük çocuklara anne ve babasının artık olmadığını anlatmak gerektiğini belirten Selma Akbulut, "Bir zaman sonra olayın oluş biçimini algılama durumuna geldikten sonra travma işte o zaman kendisini gösterebilir. Bazen 'Ben kime annebaba diyeceğim' diye soruyor" ifadesini kullandı. Akbulut, "Çocuklara, anne ve babayı göremeyecekleri, dokunamayacakları, her düşündüklerinde anne ve babanın onun yanında olabileceğini anlatmak gerekiyor" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürek burkan dram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN