Kepez'e üniversite geliyor

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Kepez'e üniversite geliyor

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, 'Kepez'e devlet üniversitesi kurulması' hayalini gerçekleştirmek için çalıştıklarını açıkladı

Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 'Kepez Gençlik Buluşmaları' adlı eğitim çalışması kapsamında Metin Çiviler Anadolu Lisesi ve Kepez Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Buluşmada gençlere seslenen Başkan Tütüncü, Milli Eğitim Bakanlığı ile gençleri geleceğe güçlü şekilde taşımak için çalıştıklarına işaret ederek, "En önemli hayallerimizden bir tanesi Kepez'e güzel bir üniversite kazandırmaktır. Kepez'e yeni ve bir devlet üniversitesi kurulması için yani tematik, mesela sosyal bilimlerle ilgili bir üniversitenin kurulmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

KIRMIZI TUĞLALI ÜNİVERSİTE

En önemli problemin arazi olduğunu kaydeden çünkü üniversitenin kurulması için oldukça geniş bir araziye ihtiyaç duyulduğunu anlatan Tütüncü, "3 yıl önce 400 dönümlük bir arazi bulmuştuk. O araziyi, imar planına üniversite alanı olarak işledik. Şu an arazide bir mülkiyet sıkıntısı var. Kamulaştırma ile bu sıkıntının çözülmesi gerekiyor. Bu üniversiteyi bir şekilde Kepez'e kazandıracağız. Ormanların içerisinde, Avrupai tarzda yüksek binaların olmadığı, kırmızı tuğlalı binaların olduğu bir üniversiteyi yapmak istiyoruz" müjdesini verdi.

EĞİTİM KAMPÜSÜ BİTİYOR
Kepez'in eğitimiyle ilgili hayal ettiği konulardan bir tanesinin de güzel bir eğitim kampüsü olduğunu ifade eden Tütüncü, "İçerisinde tam 20 bin öğrencinin aynı anda okuyabileceği, 17 ayrı lisenin, 4 tane spor salonunun, 3 tane kütüphanenin, kültür merkezinin, yurtların ve öğretmenlerin çocukları için kreşin bulunduğu güzel bir eğitim kompleksi inşa ediliyor. Çok şükür, geçtiğimiz günlerde bu yatırım kesinleşti. Şimdi kampüsün yapılacağı alanda çalışmalar başladı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'e üniversite geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN