Evlilik gerçek boşanma sahte

Burdur'da SGK'ya çalım atmaya çalışan uyanıklara göz açtırılmadı. 2 milyon 300 bin lira haksız ödeme tespit edildi. 386 bin lira ceza kesildi

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Evlilik gerçek boşanma sahte
DENETİMLER ARTIRILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Burdur İl Müdürlüğü tarafından sahte sigortalı, anlaşmalı boşanma, tescilsiz işyeri ve sigortasız işçi çalıştıran işyerlerine yapılan denetimler artırıldı. SGK Burdur İl Müdürü Bayram Balban, il genelinde yapılan denetimlerde sahte sigortalılar başta olmak üzere anlaşmalı boşanmaların da tespit edildiğini açıkladı.

MÜFETTİŞLER YEMEDİ


Denetimlerde 2015 yılında 4/a kapsamında 144, 4/b kapsamında ise 127 kişinin sigortasız çalıştırıldığının belirlendiğini belirten İl Müdürü Balban, "Bildirimi yapılmayan 54 adet işyeri de tescil edildi. 13 kişinin de anlaşmalı boşanma sonucu maaş aldığı tespit edildi. Bunlara 386 bin 44 lira idari para cezası kesildi" ifadesini kullandı.

GERİ TAHSİLAT BAŞLADI


SGK'ya çalım atmaya çalışanlara denetimler öncesi 2 milyon 300 bin lira tutarında yersiz ödeme yapıldığının anlaşıldığını vurgulayan Balaban, "Öncelikle bu ödemeleri geri tahsil için işlemlere başladık. Bunların çoğunluğu sahte sigortalıların sağlık giderleri ile anlaşmalı boşanmalardan alınan maaşlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik gerçek boşanma sahte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN