Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş fırsatları Cam Piramit'te

Bugün kapılarını açacak olan Antalya İstihdam Fuarı'nda 150 işveren stant açacak. İstihdam Fuarı'nı 15 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 2.3.2016
İş fırsatları Cam Piramit'te
Her yıl binlerce iş arayanı, işverenlerle aynı çatı altında buluşturan Antalya İstihdam Fuarı, kapılarını açıyor. Cam Piramit fuar alanında gerçekleşecek fuara 150'ye yakın işverenin katılarak stant açması bekleniyor. Fuar 5 Mart tarihine kadar açık kalacak. Bu yıl 9'uncusu gerçekleşecek fuarda geçen yıl 15 bin kişi iş başvurusunda bulunmuştu.

AĞIRLIK TURİZM SEKTÖRÜ
Önceki yıllarda işveren firmaları arasında çoğunluğu turizm firmaları oluşturmuştu. Turizmde zor bir sezon beklenen bu yıl bu tablonun değişebileceği düşünülüyor. Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat, fuarda iş arayanlar için işletmelerle yüz yüze görüşme imkanları, tam zamanlı ve part-time iş fırsatlarının yanı sıra, işbaşı eğitim programları ve kendi işini kuracaklar için girişimcilik kurslarının da tanıtılacağını söyledi. Tekkanat ayrıca bireysel danışmanlık hizmetleri kapsamında iş arama becerileri, iş görüşmesi, özgeçmiş oluşturma gibi konularda bilgilendirmelerin de yapılacağını söyledi.

İŞVEREN İÇİN FIRSAT
Fuarın işverenler açısından da önemli bir kaynak olduğunu vurgulayan Tekkanat, işverenlerin mezun olma aşamasında olan öğrencilere fuar aracılılığıyla kendilerini ve sektörlerini tanıtabileceklerini, kamu kurumlarının işletmelere yönelik destekleri, nitelikli işgücü yetiştirmek için kurs imkanlarını fuarda öğrenebileceklerini duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş fırsatları Cam Piramit'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN