Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar

Antalya'da 495 kişiyi dolandırıp kayıplara karışan ve Ferrarili Müteahhit olarak bilinen Ahmet Sakızoğlu'nun ardından kardeşi Osman Sakızoğlu'nun da onlarca kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar
Antalya'da 495 kişinin mağdur olduğu Ferrarili Müteahhit Ahmet Sakızoğlu vurgununun ardından bu kez de kardeşi Osman Sakızoğlu'nun insanları aynı yollarla dolandırdığı ortaya çıktı. Onlarca mağdur, "Ya paramız, ya evimiz" diyerek kaptırdıkları paraları geri almak için mücadele veriyor. Ahmet Sakızoğlu'nun, elektronik kelepçeyi kırarak firar etmesinin ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan Osman Sakızoğlu'nun da kayıplara karıştığı öğrenildi. Sakızoğlu'na 1 yılda teslim almak kaydıyla evlerini teslim almak vaadiyle para kaptıran aileler dedektif gibi araştırma yapıyor. Mağdurların yaptıkları araştırmada imzaladıkları sözleşmede yer alan ada parsel numaralarını taşıyan herhangi bir taşınmaz kaydının olmadığı anlaşıldı.

YENİ MAĞDURLAR ÇIKTI

Antalya'da 19 kişi müteahhit Osman Sakızoğlu ve adamları tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Mağdurlardan Gülşen Canbek, yüzbinlerce lira paralarının gittiğini belirterek karşılarında bir muhatap bulamadıklarını söyledi. Mağdurlar 2012 yılında müteahhit Osman Sakızoğlu'na maketten beğendikleri evleri almak için 30 ile 100 bin lira arası para verdiklerini ve en geç 1 yıl sonra evlerin teslim sözü verilmesine rağmen ortada ne ev ne de muhatap olduğunu kaydettiler

PEŞİN YATIRDIK

Günlerce araştırma yaptığını belirten mağdurlardan Gülşen Canbek, "Bana satılan 27331 ada 5 parseli araştırdım. Günlerce Tapu Müdürlüğü'nun kapısını aşındırdım. Kepez Tapu Müdürlüğü, '27331 ada dahilinde 5 parsel sayılı taşınmazda mal kaydına rastlanmamıştır' diye cevap verdi. Resmi kayıtlara göre böyle bir parselin olmadığı ortaya çıktı. Yani sahtekarlığı açıkça ve resmi olarak belgeledim. Yüzlerce kişi maketinden gördükleri evler için 30 ile 100 bin lira arası peşin para ödedi. Müteahhit vatandaşlara evlerin tapularını en geç 2014 yılında teslim edeceği sözü verdi. Bu hayal ile insanlar pazar parasından, çocuklarının haclıklarından kesip ev parasını yatırdı. Ancak ortada ne ev ne de sorumlu kimse var" diyerek geldikleri duruma dikkat çekti.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI
Mağdurlar, Osman Sakızoğlu hakkında devam eden mahkemelerin yakalama kararı verdiğine de dikkat çekti. Osman Sakızoğlu'na 100 bin lira kaptıran Hülya Ayşe Köysu, "Adam kaçak. Onun da yurtdışına çıktığı iddia ediliyor. Ortada ne para var, ne ev" diyerek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Osman Sakızoğlu ile birlikte kendilerine maket üzerinden satış yapan çalışanlardan da şikayetçi olduklarını belirten mağdurlar, "Dişimizden tırnağımızdan arttırıp biriktirdiğimiz paraları aldılar" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Öte yandan mağdur aileler sosyal medyada "Osman Sakızoğlu Mağdurları" adıyla grup kurarak güçbirliği yaptı. Grup üzerinden birbirleri ile sürekli haberleşme halinde olan mağdurlar, "Evden vazgeçtik. Paramızı kurtarmak için çalışıyoruz. Başka çaremiz kalmadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN