Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongre merkezinde sona doğru

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Kongre merkezinde sona doğru
EXPO 2016 Antalya alanındaki yapılardan birisi olan kongre merkezinde sona gelindi. Geçen yıl temeli atılan kongre merkezi, 33 bin metrekarelik kapalı, 8 bin 500 metrekarelik açık alan olarak inşa edildi.

TÜRKİYE'DE İLK OLACAK
Ana salonu 5 bin 3 kişilik olan EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi, Türkiye'de kapasitesiyle bu anlamda ilk olma özelliğini taşıyor. Giriş ile birlikte 3 kattan oluşan merkezde 462 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu, 880 kişi kapasiteli 5 salon yapılıyor. Kongre Merkezi'nin hemen yanına inşa edilen 3 bin metrekarelik iç bahçe alanları, sergi sonrası kongre merkezine entegre edilecek. Böylece kongre merkezinin 6 bin 500 olan kapasitesi, 3 bin kişi ilaveyle 9 bin 500 kişiye yükselecek. Kültürel ve sanatsal birçok etkinliğin planlandığı Kongre Merkezi'nin 5 bin 3 kişilik ana salona, 60 metrekarelik orkestra çukuru yapıldı. 455 metrekarelik ana sahnesi ile EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi, dev sanatsal etkinliklere ev sahipliğine hazırlanıyor.

ANTALYA'NIN İHTİYACI

Kongre merkezinin büyük öneme sahip olduğunu belirten EXPO 2016 Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, "Antalya'nın ihtiyaç duyacağı, çok yönlü kullanıma sahip inşa edilen kongre merkezimiz, kentin hizmetine sunulacaktır. Antalya, son yıllarda turizmde büyük pay sahibi ve büyük önem arz etmekte. Türkiye'nin en büyük oditoryumuna sahip 5 bin 3 kişilik kongre merkezi ile turizmin çeşitlenmesi sağlanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre merkezinde sona doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN