Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demir ağ örülüyor

Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi'nde vatandaşla buluşan Başkan Menderes Türel, 3'üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun Konuksever'den geçeceği müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 5.3.2016
Demir ağ örülüyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği Konuksever Mahallesi Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Toplantıda vatandaşların sevgi seli ile karşılan Türel, tezahüratlar ve alkışlar nedeniyle uzunca bir süre konuşmasına başlayamadı. Başkan Türel, Konukseverlilere vizyon projelerini, yatırımlarını ve dünya gündemindeki Antalya'yı anlattı. Antalya'nın geleceğine yön verecek Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Projesi, Kurvaziyer Liman Projesi, Tünektepe Teleferik Projesi gibi vizyon projelerin esnafa da büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Türel, "Sadece Boğaçayı Projesi'nde 10 bin vatandaşımız ekmek sahibi olacak. Hala muhalefet, 'Bunların Antalya ya ne faydası var?' diye soruyor. Eğer bir proje içinde 10 bin kişiye iş kapısı açıyorsa benim size diyecek bir sözüm yok. Bunu anlamakta zorlanıyorlar, çünkü bu projeleri bizden önce yapamamışlar" dedi.

ÜÇÜNCÜ ETAP ÇOK YAKINDA
Konuşmasının sonunda Konuksever sakinlerine raylı sistem müjdesini veren Başkan Menderes Türel, sözlerini şöyle tamamladı:"Konuksever'e tren geliyor gözünüz aydın. Aksu- Meydan arasındaki raylı sistem ikinci etabı EXPO'nun açılış tarihi 23 Nisan'a kadar tamamlanmış olacak. 3. etap güzergahı Eski Varsak Belediye binası önünden başlayacak. Bir kolu Sakarya Bulvarı'ndan otogara dönecek. Oradan Akdeniz Üniversitesi'ne, Meltem ve Eğitim Araştırma Hastanesi'ne uzanacak. Diğer bir kolu da Yeşilırmak ve Kızılırmak caddelerinden dümdüz Konuksever'e inecek. Karacaoğlan Caddesi devamında Atatürk Devlet Hastanesi'nin orada birinci etap ile buluşarak, tam bir ağ oluşturacak. Konuksever'den tramvaya bindiğinizde isterseniz Aksu'ya, Araştırma Uygulama Hastanesi'ne isterseniz Tıp Fakültesi'ne, otogara, isterseniz Varsak'a nereye istiyorsanız ulaşabileceksiniz. İnşaatına 2016 sonu, 2017 başında başlayıp 2 sene içinde tamamlamayı planlıyoruz. Hayırlı olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demir ağ örülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN