Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de söz geleceğin

Antalya Kepez Belediye Meclisi'nde, Çocuk Meclisi üyelerinin, 2015-2016 çalışma döneminin faaliyet raporlarının okunmasıyla Türkiye'de bir ilk gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 5.3.2016
Kepez'de söz geleceğin
Kepez Belediye Meclisi'nin Mart ayı olağan toplantısında tarihi bir gün yaşandı. Meclisin 2. gündem maddesi, Kepez Belediyesi'nin Antalya'da ilk ve tek olan Kepez Çocuk Meclisi'nin 2015- 2016 çalışma döneminin faaliyet raporlarının görüşülmesiydi. Bu gündem maddesinin görüşmelerine katılmaları için geleceğin yönetici adayları olan çocuklar, belediye meclis toplantısına davet edildi. Kepez Çocuk Meclisi Divan Kurulu ve komisyon başkanları da faaliyet raporlarını sunmak için mecliste yerlerini aldılar. Komisyon başkanları, AK Parti, CHP ve MHP meclis üyelerinin arasında meclis koltuklarına, Çocuk Meclisi üyeleri ise seyirci koltuklarında oturdular.

MECLİSE BAHAR GELDİ

Başkan Tütüncü, bu çalışma ile çocukların kendilerini değerli hissettiklerini belirterek, "Belediyemiz, onların taleplerinin pek çoğunu bugüne kadar gerçekleştirmiştir. Aslında onların çocukça düşünceleri, idaremize de çocukların mutlu olmasını sonuçlayacak hizmetler yaptırmaktadır. Mart meclis toplantısı, baharın ilk meclisidir. Bugün biz meclisimize çocuklarımızla baharı getirdik" ifadesini kullandı. Faaliyet raporunda, çocuk haklarının önemini halka hatırlatmak ve anlatmak için afişlerin hazırlanması, çöp kutuları az veya yeterli olmayan okullara çöp kovası takviyesi yapılması, ortaokullara yönelik ayda bir bilim teknik dergisi çıkarılıp, ücretsiz olarak dağıtılması gibi istekler yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de söz geleceğin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN