Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüm dünyaya insanlık dersi

Giriş Tarihi: 5.3.2016
Tüm dünyaya insanlık dersi

Alanya'da yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yatağa bağımlı olan İngiliz John Bell'e, Türk taksici arkadaşı bakıyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde 20 yıldır yerleşik olarak yaşayan İngiliz vatandaşı 87 yaşındaki John Bell, geçirdiği rahatsızlık sonrası yatağa mahkum oldu. Kimsesiz İngiliz Bell'in çaresizliğini öğrenen 20 yıllık arkadaşı Taksici İbrahim Sulu, yaşlı adamın durumuna duyarsız kalmadı ve yardım elini uzattı. İngiltere'nin içinde bulunduğu duruma duyarsız kaldığı Bell'in bakımını üstlenen İbrahim Sulu yaşlı adamı her gün ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılıyor. Beslenme ve diğer ihtiyaçlarını karşılayamayan Bell'in içler acısı durumuna kayıtsız kalamayan Sulu, Mahmutlar Mahallesi'ndeki evinde eşinin hazırladığı yiyecek ve içecekleri günde 3 defa Kale Mahallesi'nde yaşayan Bell'e ulaştırmaya başladı. Adeta tüm dünyaya insanlık dersi veren Sulu'nun örnek davranışı, ailesi ve çevresi tarafından takdirle karşılanıyor.

KENDİ DEVLETİ UNUTTU
İbrahim Sulu İngiliz yetkilileri göreve davet ederek, "John'u 20 yıldan beri tanıyorum. Şu anda kendisi çok zor durumda ve bakacak kimsesi yok. Günlük 3 sefer Mahmutlar'dan yemek getiriyorum. Kendi devleti sahip çıkmıyor. Ben gerekli birçok yere başvurdum ve İngiliz Konsolosluğu'nu da aradım. Hiç bir yetkili yardımcı olmadı. Artık benim de dayanacak gücüm kalmadı. Hastanelere gönderdim onlar da kabul etmedi" dedi. Bell'in kendi evinde bu halde, yalnız bir şekilde adeta ölümü beklediğini belirten Sulu, "Ben gelmesem 2-3 gün içinde eminim açlık ve susuzluktan ölecek. Çünkü suyunu ve ekmeğini ben veriyorum. Şu anda elimden geldikçe yardımcı oluyorum. Kendisinin bir erkek kardeşi varmış ama ona da 5 yıldır ulaşamıyor " dedi.

KAYMAKAM TALİMATI
Yaşlı adamın içler acısı halinin ortaya çıkmasının ardından Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in talimatıyla harekete geçen Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri John Bell'in evine giderek incelemede bulundu. Son ziyaretinde yaşlı adamı uzandığı koltuktan düşmüş vaziyette bulduğunu ve acil servis ekiplerini aradığını anlatan Sulu, Bell'in hastaneye kaldırıldığını ve tedavisinin yoğun bakım servisinde sürdüğünü ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm dünyaya insanlık dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN