'Şerefsiz, hain ve alçaklar'

Giriş Tarihi: 8.3.2016
'Şerefsiz, hain ve alçaklar'
Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayı meclis toplantısına Başkan Menderes Türel'in yaptığı çıkış damgasını vurdu. Hakkında çıkan 'kullan at biletleri kendi matbaasında bastırıyor' iddialarına cevap veren Türel, "Benim şahsıma ait matbaada basıldığını iddia ettiler. Biraz bunu araştırsalardı Türkiye'de basılamadığını görürlerdi. Dünyada sadece 5 firma var basabilen. 6'ncısı yok. Çok ahlaksızca bir itham" diye konuştu. Söyleminin sertlik derecesini arttıran Türel, "Bu kadar adice yalanı ve iftirayı ancak şerefsizler, hainler ve alçaklar yapar. Bu kadar net söylüyorum. Bunu yazanlar, konuşanlar şerefsizdir, haysiyetsizdir, alçaktır. Bunu yazdıranlar da aynı şekilde" şeklinde konuştu.

KENDİ İÇİNİZDE ARAYIN

SABAH Akdeniz'in gündeme taşıdığı Muratpaşa Belediyesi personeli arasındaki akraba yapılanması, 'başkan yardımcısından lojman suistimali', 'başkan yardımcılarına sosyal yardım' gibi çarpıklıkları anlatan haberleri, kendisinin yaptırdığını ima eden Ümit Uysal'a da cevap veren Türel, "Düşmanı uzakta aramayın, etrafınızda arayın. Bu gibi konularda etrafınızdaki insanlardan sorumlu ararsanız, sonuca ulaşırsınız. Bu masum insanda suç aramayın. Bu gayrette bir girişimim olursa perde arkasında siyaset yapmadım, açık açık konuşurum" dedi.

DENİZ FENERİ VE ERMENEK

Bababurnu Deniz Feneri'yle ilgili yaşanan son gelişmelerle ilgili de konuşan Türel, "En güzide yerde böyle bir işletmenin olması kabul edilebilir değil. Bununla ilgili yazılı açıklamayı yapmamızdan saatler sonra siz de 'dava açacağınızı' açıkladınız. Bunu görünce 'Benim açıklamayı gördü, dava açmaya karar verdi diye düşündüm'. Bu konuda mücadele vereceksek hep beraber verelim" dedi. Menderes Türel, Ermenek Mahallesi'nde arazi satışı yapacak Murapaşa Belediyesi'ne de 'satıştan vazgeçin' çağrısında bulundu. Türel, "Bunu satmak hukuken mümkünse bile vicdanen mümkün değildir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şerefsiz, hain ve alçaklar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN