Sözde değil özde Atatürkçüyüz

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Sözde değil özde Atatürkçüyüz

Terör örgütüne yakın bir duruş sergilendiği gerekçesiyle CHP'den istifa eden Meclis Üyesi Süleyman Acar, AK Parti rozetini törenle taktı

Terör örgütüne yakın bir duruş sergilendiğini gerekçe göstererek partisi CHP'den istifa eden Kepez ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Acar, AK Parti rozetini törenle taktı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in CHP'yi eleştiren sözleri damga vurdu.

AK PARTİ İLE CHP FARKI

Son yerel seçimlerde CHP'den meclise seçilen Acar'ın parti rozetini AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer'in taktığı törende kürsüye gelen Başkan Türel sözde değil özde Atatürkçü olduklarını belirtti. Türel, 6 Mart Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya'ya gelişi törenlerinde CHP'nin Atatürk Anıtı'na çelenk getirmeyi unuttuğunu hatırlatarak, "Biz sözde değil özde Atatürkçüyüz. Biz Atatürk'ü siyasete alet edenlerden hiç olmadık. Hedeflerini gerçekleştirmek isteyenlerden olduk. Atatürk'ü siyasete alet edenler çelengi getirmeyi unutmuşlar. CHP'de bir telaş. Altı okluların çelengi yok. Orada bir derneğin çelengini aldılar kendi çelenkleri gibi Atatürk'ün Anıtı'na koydular. Onların Atatürk'e verdiği önem bu kadar. Onlar Atatürk'ü unuturlar, biz Atatürk'ün hedeflerine ulaşmak için çok çalışırız. Aradaki fark bu" dedi.

MUHALEFET SAYGINLIĞI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Acar'ın partisinden istifa gerekçelerinin önemine dikkat çekti. Tütüncü, "Teröriste terörist diyemeyen, hendek kazarken ölenlerin cenazesinde hazır bulunan, taziye evine giden bir muhalefet partisi var. Terörle işbirliği görüntüsü veren bir muhalefet var. Gelişmiş ülkelerde muhalefet de en az iktidar kadar saygın ve topluma karşı sorumlu davranır. Bu maalesef Türkiye politikasının açmazları" dedi.

ONURU OLAN DURMAZ

Süleyman Acar, bir umut uğruna CHP'de siyaset yapmaya başladığını belirterek, "Ama terör örgütüne, terör örgütlerine yandaş örgütlere, partilere destek olan bir partinin içerisinde durmamam gerektiğini gördüm. Ben bir Teke Yöresi çocuğuyum. Kanında biraz onur ve gurur olan insanların durmayacağına bir önderlik etmek istedim. Çok mücadele ettim ama onları ikna etmeyi başaramadım" dedi. Acar, "Partiye 18 yıl genel başkanlık yapmış bir isme, Sayın Başbakanımız teşekkür etti diye hazmedemiyor, bazı milletvekilleri o ismi ihraca kadar götürmeyi düşünüyor. Bu zihniyetle bu ülkeye nasıl hizmet edilir. O yüzden buradayım" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözde değil özde Atatürkçüyüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN