Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımlar artacak sıkıntılar azalacak

Arıza kaynaklı elektrik kesintilerinin önüne geçmek isteyen CLK Akdeniz, şebeke yatırımlarına ağırlık veriyor. Yatırımın olumsuz yansıması planlı kesintiler olacak

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Yatırımlar artacak sıkıntılar azalacak
Arıza kaynaklı elektrik kesintilerinin önüne geçmek isteyen CLK Akdeniz, yatırımlara ağırlık veriyor. Şirket 5 yıl için 860 milyon liralık yatırım öngörüyor. Yatırımın olumsuz yansıması ise planlı kesintiler olacak. Buna karşın uyarı sistemini devreye sokmak isteyen CLK Akdeniz, tüm abonelerine planlı kesintileri cep telefonuyla bildirecek. Ancak bunun için abonelik bilgilerinin güncel olması şart.

YILLIK 172 MİLYON LİRA

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Yiğit, Antalya, Isparta ve Burdur'da elektrik dağıtım hizmeti veren CLK Akdeniz'in yatırım planlamalarıyla ilgili bilgi verdi. Bölgede 2010-2015 döneminde 460 milyon liralık yatırım yapıldığını anlatan Yiğit, "Akdeniz CLK olarak 2015-2020 döneminde toplam 1 milyar 50 milyon liralık yatırım için EPDK'ya başvurduk. 860 milyon liralık yatırım için olur alındı. Yani yıllık 172 milyon liralık yatırım yapılacak" dedi. Yatırımlarda hızla büyüyen ilçelere ve turizm merkezlerine öncelik verileceğini anlatan Yiğit, yapılacak yatırımların planlı kesintileri de beraberinde getireceğini söyledi.

PİLOT MURATPAŞA
Abonelerin planlı kesintilerle ilgili önceden bilgilendirmesi için Muratpaşa ilçesinde 52 bin abonenin bağlı olduğu bir bölgede pilot çalışma yaptıklarını anlatan Murat Yiğit, "Hangi abonenin hangi dağıtım merkezinden, hangi trafodan, hangi kablodan beslendiğini belirledik. Buna göre kesintilerden hangi abonelerin etkileneceğini önceden göreceğiz ve abonelere bildireceğiz. Bunu yakın zamanda Antalya, Burdur ve Isparta'da da uygulayacağız" diye konuştu.

BİLGİLERİ GÜNCELLEYİN

Bu hizmetten yararlanmak için vatandaşların abonelik bilgilerinde iletişim bilgilerinin güncel olması gerektiğinin altını çizen Yiğit, "Kendi ismi üzerine abone olmayan vatandaşlarımız bile var. Böyle durumlarda bilgi alamıyorlar. Çağrı merkezleri üzerinden de güncelleme yapabilirler. Vatandaşlarımız hassas olsun, bilgilerini güncellesin" çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımlar artacak sıkıntılar azalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN