Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de değişim rüzgarları esiyor

Antalya'nın Kepez ilçesinde, Kepez Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yatırımlarla değişim rüzgarları esiyor. İlçe, Türkiye'de ilk olan ve örnek gösterilen projelerle aydınlanıyor

Giriş Tarihi: 9.3.2016
Kepez'de değişim rüzgarları esiyor
Antalya'nın Kepez ilçesi Türkiye'nin ilk akıllı hastanesi, Antalya'nın ilk tam olimpik yüzme havuzu, yine Antalya'nın en büyük kongre merkezlerinden biri, spor sahaları, macera parkları, sinema salonları ve sağlık merkezleri gibi önemli yatırımlarıyla değişimi yaşıyor.

VARSAK SİNEMA SALONLARI

Kepezpark Varsak'ta Masal parkı ve Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu'nun yanında yer alan sinema salonları, açılış için gün sayıyor. Salonların önünde fuaye, üst katında kafeterya türü 5 işletmenin de yer aldığı tesiste, iki adet 90 ve 2 adet 50 koltuklu sinema salonu yer alıyor. Yakında hizmete açılacak olan tesis, Antalya'nın ilk olimpik yüzme havuzu ve masal parkının yer aldığı kompleks içinde bulunuyor.

KEPEZ BİLİM MERKEZİ

Antalya Kepez Bilim Merkezi, Akdeniz bölgesinde ilk olacak. Tütüncü'nün çocuklara ve eğitime önemli bir hizmeti olan bilim merkezi, TÜBİTAK ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Dokuma Fabrikası binası içerisinde 8 bin metrekarelik bir alana kurulacak.

KEPEZ PARK ORMAN

Temeli atılan ve Expo 2016'ya yetiştirilmesi planlanan Kepez Park Orman, Antalya'ya yeni bir soluk getirecek. Kepez Park Orman, Orman Genel Müdürlüğü'nün, Fatih Mahallesi'nde Meşe Kapısı olarak bilinen ve içerisinde Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu'nun olduğu alanda ve belediyeye 29 yıllığına tahsis ettiği 228 bin metrekarelik alana yapılıyor. Projede; ATV Park, Paintball, Go-Kart alanı, denge parkuru, temalı park, basketbol - tenis sahaları ve çocuk oyun alanı, dönme dolap, biyolojik gölet, yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, piknik alanları, manej ve kuş kafesi, organik pazar, kır lokantası gibi bölümler yer alacak.

HASTA KONUK EVİ

Kepez Belediyesi'nin, 2016'da sosyal belediyecilikte inşa edeceği bir proje de hasta ve hasta yakınları konuk evi olacak. Antalya'ya tedavi olmak amacıyla gelen ve kalacak yeri olmayan hastalar ve refakatçileri ücretsiz misafir edilecek. Kültür Mahallesi'nde, kiralık bir binada hizmet veren konuk evi, kalıcı bir binaya kavuşturuluyor. Yeni Doğan Mahallesi'nde inşa edilecek olan konuk evinde, kalacak yeri olmayan hastalar ve yakınları, otel konforunda ücretsiz olarak ağırlanmaya devam edecek.

KEPEZ'İN GURURU DOKUMA PARK
Dokuma'nın halka açılması çalışmasının ilk etabı olan 70 dönümlük Kent Park'ı, ziyaretçilerle dolup taşıyor. 7'den 70'e her yaş grubu, yıllarca ne olacak endişesini taşıdıkları Dokuma'da, yeşil bir alana ayak basmanın huzurunu yaşıyor. Kepez Belediyesi tarafından inşa edilen ve maliyeti 1 milyon lira olan kent parkında; koşu yolu (1200 metre), yürüyüş yolu (1000 metre) 2 çocuk parkı (750 metrekare), 100 araçlık otopark, 12 kabinli tuvalet, açık hava spor aletlerinin olacağı 2 adet fitness park (350 metrekare), dinlenme alanları ile kır kahvesi ve büfe yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de değişim rüzgarları esiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN