Kadın cinayetine çifte müebbet talebi

Antalya'da eşinin arkadaşını öldüren ve engel olmak isteyen apartman yöneticisini ağır yaralayan emekli öğretmen için 2 kez ömür boyu hapis cezası talep edildi

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Kadın cinayetine çifte müebbet talebi
Antalya'da 26 Ağustos 2015 akşamı 10 yıllık eşi Gülşen Bayraktar ile arasının bozulmasına neden olduğunu iddia ettiği Songül Ateş'i bıçakla öldürdükten sonra kaçarken karşılaştığı 72 yaşındaki Hüsnü Ozan Basmacı'yı da ağır yaralayan 70 yaşındaki emekli öğretmen Hasan Bayraktar için 2 kez müebbet hapis istendi.

SAVCI MÜTALASINI OKUDU
Antalya 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Cumhuriyet Savcısı mütalaasında Hasan Bayraktar'ın daha önce eşine şiddet uyguladığı için uzaklaştırma kararı verildiğini bildirdi. Açılan boşanma davasında da apartman komşuları Hüsnü Ozan Basmacı'nın aleyhte tanıklık yaptığı için sanığın bu kişiyle husumet beslediğini iddia eden savcı, Bayraktar'ın eşiyle ayrılmasına sebep olduğu gerekçesiyle Ateş'i 11 bıçak darbesiyle öldürdüğünü vurguladı. Savcı, Bayraktar'ın apartmandan kaçarken karşılaştığı Basmacı'yı da bıçakla yaralayarak öldürmeye teşebbüs ettiğini, bu nedenle sanığın 2 kez müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

KULAK BİLE ÇEKMEDİM

Sanık Hasan Bayraktar son savunmasında Dünya Kadınlar Günü'nde kadın cinayeti suçundan yargılanmaktan utanç duyduğunu söyledi. Eşine şiddet uygulamadığı halde hakkında uzaklaştırma kararı verildiğini belirten Bayraktar, "Amacım evden eşyalarımı alıp Almanya'daki çocuklarımın yanına dönmekti. Tesadüfen Songül Ateş ile karşılaştım. Yaşananlardan son derece üzgünüm ve pişmanım. Ben 25 yıl Almanya'da ve Türkiye'de öğretmenlik yaptım. Topluma aydın insanlar yetiştirdim. Bir öğrencinin bile kulağını tutup çekmedim ve rencide edici bir söz bile söylemedim. Emekliliğimde de evimde huzurlu bir ortam istiyordum. Benden ne istediklerini anlayamıyorum. Hakikaten bu olayın nasıl olduğunu yeni yeni anlamaya başladım" diye konuştu. Mahkeme savcılık mütalaasına karşı savunma yapmak üzere taraflara süre vererek mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın cinayetine çifte müebbet talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN