Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hizmet nedir iyi bilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'da 208 milyon liralık 33 tesisin açılışını yaptı. Erdoğan, 13 yılda Burdur'a 5.5 milyar lira yatırım yapıldığını hatırlatarak, "Burdur yatırım nedir bilir" dedi

Burdur hizmet nedir iyi bilir
Cumhurbaşkanı sıfatıyla 'u ilk kez ziyaret eden Recep Tayyip Erdoğan, Burdur'u son olarak 25 Mart 2015'te başbakanlığı döneminde ziyaret etmişti. Cuma namazını Burdur Ulu Cami'de kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından toplu açılış törenine katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açılış törenine binlerce Burdurlu katıldı. Erdoğan burada 208 milyar lira yatırım bedelli 33 tesisin temsili kurdelesini kesti.

BURDUR SİPSİ GİBİDİR

Erdoğan, Burdur'da "Göller, güller ve gönüller diyarına hoş geldiniz" yazan afişlerle karşılandı. Burdurluların, Burdur'un yöresel müzik aleti sipsisi gibi olduğuna değinen Erdoğan, "Mütevazi gibi görünür ama sesi çok gür çıkar. Tarih boyunca Burdur hep kahramanlarıyla, efeleriyle, zeybekleriyle milletimizin gönlünde ayrı bir yer edindi" dedi. Burdur'un sevdasından da mücadelesinde de samimi olduğunu vurgulayan Recep Tayyip Erdoğan, örnek olarak Kurtuluş Savaşı kahramanı Burdurlu Koca Mustafa'yı verdi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in açılış öncesi kendisine altyapı sorunlarını anlattığını ifade eden Erdoğan, "Belediye başkanımız, altyapı noktasında sorunları dile getirdi. Biz de Orman ve Su İşleri Bakanımıza gerekli talimatı verdik. İnşallah bu konuyla ilgili destek ve yardımı Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Burdur'a yapacaklar. Altyapı sorunu giderilmiş olacak" dedi. Burdur'a 13 yılda 5.5 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade eden Erdoğan, "Burdur, hizmetin ne olduğunu çok iyi bilir. 2006'da kurduğumuz Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz seçkin eğitim kurumlarından biri olma yolunda ilerliyor. 200 yataklı hastane hizmete girdi. 300 yataklı yeni hastane için çalışmalar başladı. Bucak ve Gölhisar'da 200'er yataklı hastanelerimizin inşası sürüyor. Bugüne kadar Burdur'da 2 bin 400'e yakın toplu konut inşa edildi. Talep var. Biliyorum. TOKİ ile bu konuyu inşallah konuşacağım" müjdesini verdi. Yapılan yatırımlarla Burdur'un tüm Türkiye'ye bağlandığını ifade eden Erdoğan, karayolları olarak şehre yapılan yatırımların 850 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

İŞİMİZ LAF DEĞİL HİZMET
İşlerinin laf değil hizmet olduğunun altını çizen Erdoğan, "Baraj, gölet sulama tesisi gibi alanlarda 13 yılda 840 trilyon lira yatırım yapıldı. Bunları biz yaptık. Laf değil iş, Bizim karakterimizde bu var. Tarımda da aynı şekilde 13 yılda 774 trilyon tarım desteği verildi. Bundan sonra da Burdur'da devam eden ve yeni başlayan tüm hizmetlerin takipçisi olacağım. Burdur her şeyin güzeline layıktır" şeklinde konuştu. Erdoğan, toplu açılış töreninin ardından Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin (MAKÜ) bu yıl ilk kez düzenlediği Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül Töreni'ne katıldı. Törende, Erdoğan'a Üniversite Senatosu tarafından fahri doktara payesi takdim edildi.

AÇILIŞI YAPILAN YATIRIMLAR
MAKÜ'de 170 derslik, 15 laboratuar ile Veteriner Fakültesi Klinik binası, İstiklal Yerleşkesi çevre düzenlemesi, Sağlık Bilimleri hizmet binası Sentetik çim sahaları, yürüyüş parkurları, gençlik merkezleri Burdur Doğa ve Tarihi Müzesi restorasyonu, örenyeri çevre düzenlemesi Kemer Hükümet Binası, Tefenni Emniyet Müdürlüğü, Burdur Adliyesi İçme suyu, atık su projeleri, enerji iletim hatları, besi çiftlikleri süt işleme tesisleri, karayolları projeleri.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur hizmet nedir iyi bilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN