Cerrahisiz güzellik mümkün

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Cerrahisiz güzellik mümkün

Medical Park Antalya Hastanesi'nden Prof. Dr. Koray Coşkunfırat, güzelleşmenin cerrahisiz de artık mümkün olduğunu söyledi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nden Prof. Dr. Koray Coşkunfırat, dolgu maddeleri hakkında bilgi verdi. Yaşlanmayla birlikte yüzde hacim kaybı ve deri çizgilerinde belirginleşmesinde artışın olabileceğini belirten Prof. Dr. Coşkunfırat, "Dolgu maddeleri olarak adlandırdığımız maddelerle yüze hacim kazandırmak ve belirginleşen çizgileri doldurmak mümkün. Dolgu maddeleriyle doğuştan hacimsiz ya da çökük olan bölgeler de doldurulabilir. Her ne kadar bu işlem basit gözükse de uygun olmayan şekilde yapıldığında önemli komplikasyonlar doğurabilir. Bu tip bir işlem düşünüyorsanız bir plastik cerrahi uzmanına danışmanız daha sağlıklı olacaktır" şeklinde konuştu.

GENİŞ BÖLGELER

Yağ enjeksiyonu hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Coşkunfırat, "Vücudun uygun olan bir bölgesinden alınan yağ dokusunun bir takım işlemlerden geçirilerek ince hale getirilmesi ve istenilen bölgeye enjeksiyonla verilmesi işlemine yağ enjeksiyonları adını veriyoruz. Dudak, dudak-burun çizgisi gibi yüzün çeşitli bölgeleri, yağ enjeksiyonuyla doldurulabilir, alınan yağ miktarıyla orantılı olarak meme gibi daha geniş bölgeleri de doldurmak mümkün. Yağ enjeksiyonlarının kalıcılığı tekniğe ve verilen kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yağların bir kısmı erimektedir. Bu nedenle yağ enjeksiyonları istenilen sonuç alınana kadar tekrarlanabilir" dedi. Dolgu maddelerinin herhangi bir işlem gerektirmeden enjekte edilen maddeler olduğunu söyleyen Prof. Dr. Coşkunfırat, "Dolgu maddesi özelliğine göre ince ya da daha derin çizgilerde kullanılabilir. Dudak gibi bölgelerde hacim kazandırmak amacı için de uygun bir yöntemdir. Son dönemlerde pek çok dolgu maddesi olmasına karşın en çok tercih edilen hyaluronik asittir. Normalde vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir. Özellikle yüzdeki kırışıklıklar, çizgiler ve hacim kaybı olan bölgeler için idealdir. Hyaluronik asit ve benzeri maddelerin kullanım ve uygulama kolaylığının yanında etkileri geçicidir. Bu tip maddelerin etkisi kişiden kişiye değişmekte ve ortalama 6 aydır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cerrahisiz güzellik mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN