CHP'lilere örnek oldu

Giriş Tarihi: 14.3.2016
CHP'lilere örnek oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz cuma günü CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i ziyareti sırasında çekilen fotoğraf tüm partililerine örnek gösteriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen Cuma günü Burdur'daki açılış ve törenler öncesi CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i ziyareti sırasında çekilen fotoğraf birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, hakkında yapılan eleştirilere sert cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamına giriş yaptığı anı özetleyen Başkanı Ercengiz, "Burdur'un Belediye Başkanı olarak üzerime düşen saygıyı ve nezaketi göstermeye çalıştım" dedi.

BURDUR DOSYASI VERDİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devletin en üst kademesindeki makam sahibi olduğunu belirten Ercengiz, "Sayın Cumhurbaşkanı, bana karşı oldukça nazik ve mesafeliydi. Benim siyasi kişiliğime ve görüşüme hiçbir şekilde hakaret, itham veya eleştiride bulunmadı. Zaten o ziyarette siyaset değil, hizmet çalışmaları öne çıktı. Ben Burdur adına yapılması gerekenleri dosya halinde Sayın Cumhurbaşkanı'na sundum" diye konuştu.

KOCAOĞLU ASKER GİBİYDİ

Bu konuda kendisine 10 eleştiri geldiyse, 500 kişiden tebrik geldiğini kaydeden Ercengiz, basına sunulan ayaktaki pozu ile ilgili olarak sorulan soruya ise, "Kim olsa aynı şekilde dururdu. İnternetti açın ve bakın; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu'nun da aynı şekilde bir fotoğrafı var. Hatta, Kocaoğlu benden daha farklı, biraz daha asker gibi bir duruş sergiliyor. Spontane şekilde gelişmiş bir mevzu" diye cevapladı.

EROĞLU DA ZİYARET ETMİŞTİ

Bir süre önce Burdur Gölü'nü kurtarmak adına bir dizi toplantıya katılmak üzere Burdur'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Ercengiz'i ziyaret etmişti. Ercengiz, 63. Hükümet'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan'ın ziyaretleri sırasında proje girişimiyle AK Parti (iktidar) ve CHP (muhalefet) ayrımı gözetmeden bulunduğu talepler öne çıkmıştı.

YAPILMASI GEREKENİ YAPTIM

Erdoğan'ın ziyareti konusunda hakkında yapılan eleştirilere de cevap veren Belediye Başkanı Ercengiz, "Sayın Cumhurbaşkanı belediyemizi ziyaret etme talebinde bulunmuşlar. Ben şimdi o ziyareti kabul etmese miydim? Kabul etmeme şansımız var mı? Biz de kentimizde yapılacak olan çalışmalara katkı sunmak adına bu ziyareti kabul ettik. Partililerimizden bazıları bu durumu eleştirmişler. Ancak baktığımızda ben gerçek bir CHP'liye yakışır bir sosyal demokrat olarak yapılması gerekeni yaptım" ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili sosyal medyadaki Twitter hesabından paylaşım yapan Başkan Ali Orkun Ercengiz, "Burdur Belediye Başkanı sıfatı ile Sayın Cumhurbaşkanı'nı Burdur'a yakışan konukseverlikle ağırlamak görevimizdi…" ifadeleri ile CHP'lilere örnek bir belediye başkanı tavrı sergiledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilere örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN