Mahalle halkının kaldırım isyanı

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Mahalle halkının kaldırım isyanı
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi Gebizli Mahallesi İbni Sina Caddesi'nde yaptığı kaldırım çalışmasında mahallelinin tepkisine neden oldu. Bölge halkı sık sık trafik kazası yaşandığı için belediyeden yola kaldırım yapmasını istedi. Bin bir şikayetin ardından belediye kaldırım çalışması başlattı. Mahalleli kaldırım sevinci yaşarken iki ayrı şokla karşılaştı.

YAĞMUR MAZGALI KAPATILDI

Muratpaşa Belediyesi kaldırım yaparken yağmur suyu drenaj mazgalını kapattı. Çok az kısmı açıkta kaldı. Bunu gören mahallelinin sevinci kursağında kaldı. Çünkü en küçük yağmurda yollarının göle döndüğünü belirten Hüseyin Kösem, "Biz kaldırım yapılıyor diye sevinirken baktık yağmur mazgalı parke taşları ile kapatılmış. Olacak iş değil" diyerek tepkisini dile getirdi.

YOLDAN İKİ ARAÇ ZOR GEÇİYOR

Gebizli Mahallesi sakinleri ikinci şoku yolun daralması ile yaşadı. Yaşar Okutan, "Kaldırımın kenarında 10 metre arazi boş dururken yolun ortasına kaldırım yapılınca çift şerit yol tek şeride düştü. İki araç geçemiyor. Belediye kaş yapayım derken göz çıkartıyor. Olacak iş değil. Sorduğumuz zaman da suçu Büyükşehir Belediyesi'ne atıyorlar. Karşı şeride de kaldırım yapılınca tek araç güçlükle geçecek. Çare bulunmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle halkının kaldırım isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN