Tıpkı kendi saçın gibi

Ancora Saçlandırma Sistemleri, Hairplus markasıyla dikkat çekiyor. Bu yeni saç protezi tekniği sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Tıpkı kendi saçın gibi
1999 yılında kendisinin de rahatça kullanabileceği doğal bir saç protezi sisteminin eksikliğini gören Efkan Özdöl tarafından kurulan Ancora Saçlandırma Sistemleri, Hairplus markasıyla dikkat çekiyor. Doğallığı, fark edilmemesi, her yöne taranabilmesi, pratik kullanımı, suya dayanıklılığı ve benzersiz kalitesi ile kullanıcısıyla bütünleşen bu yepyeni saç protezi tekniği 2007'den günümüze sadece Türkiye'de değil, Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu'da da büyük ilgi görmeye devam ediyor.

HAİRPLUS SAÇ PROTEZİ

Hairplus saç protezi konusunda bilgi veren Erkan Özdöl, "İnovatif teknolojiler ışığında tasarlanan, uygulamalarının tamamında yüzde 100 gerçek saç kullanılan ve saçın doğal yapısıyla ilgili tüm özellikleri koruyan bir saç protezi üretim ve uygulama tekniğidir" dedi. Hairplus saç protezini anlatmak için tek bir kelime seçmek zorunda kalsaydı, tercihini 'doğallık'tan yana kullanacağını belirten Özdöl, "Bakımlı, dolgun ve canlı saçların başımızın üzerinde göze hoş gelen estetik bir duruşu, doğal bir hareket tarzı vardır. Saçların; rüzgar, nem, ıslaklık gibi dış etkenler sebebiyle sergiledikleri farklı doğal salınımlar ancak gerçek saçların sahip olabileceği davranış özellikleridir. Hairplus saç protezi kullanıcıları denizde ya da yağmurda ıslanmanın, spor yaparken terlemenin saçlarda yarattığı etkileri ve doğal salınımları birebir olarak hisseder. Başkalarının hissedemediği şey ise Hairplus'ın bir saç protezi olduğudur" diye konuştu.

KİMLER KULLANABİLİR?
Saç protezinin kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanabildiğini belirten Özdöl, "Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sonucunda geçici saç kaybı yaşayanlar bile, protez saç uygulamalarıyla saçsızlık dönemlerini daha yüksek moralle geçirebiliyorlar. Sadece çok küçük yaştaki çocuklara, egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlara protez saç uygulaması önerilmiyor. Saç protezi kullanımı, tıpkı göz lensi ya da diş protezi kullanımı gibi kolay. Hijyen kurallarına uyularak uzmanlar tarafından saça yerleştiriliyor. Ancak yaşı ufak, zihinsel engeli nedeniyle kişisel temizliğini yapamayan, hijyen kurallarına önem vermeme sorunu olanların bu uygulamadan uzak durmasını öneriliyor" dedi.

SÜREÇ NASIL İŞLER?

Karar aşaması sonrasında kişinin kendi saçlarını uygulama gününe kadar kestirmemesi tavsiye edildiğini vurgulayan Özdöl, "Üretim yurtdışında gerçekleştiğinden minimum 3 haftalık bekleme süresi bulunmaktadır. Asimetrik kafa yapılarında veya saçı hiç olmayanlara yapılacak uygulamalarda bu süre 12 haftaya kadar uzayabilmektedir. Hairplus'a özgü aktif kalıp sistemi, uygun kafa eğim ölçüsüne sahip kişilerde saçlandırma uygulamasının aynı gün içerisinde yapılmasına olanak sağlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıpkı kendi saçın gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN