Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya sevgisi seçimle bitmedi

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Antalya sevgisi seçimle bitmedi

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, kısa süren Antalya milletvekilliğine rağmen söz verdikleri tüm yatırımları ve projeleri takip ettiğini söyledi

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği yönetimi ile birlikte kendisini ziyaret eden SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış'ı konuk etti. Kısa süren Antalya Milletvekilliği'nin ardından Mersin'den seçilerek Başbakan Yardımcısı olarak kabinede yer alan Elvan, Antalya üzerine sohbet ederek hasret giderdi.

BİZ ÇOK İYİ BİR EKİBİZ

Antalya milletvekilliğini bırakmasına rağmen söz verdikleri projeleri ve yatırımları takip etmeye devam ettiğini belirten Elvan, özellikle ulaştırma sektöründeki yatırımların hızla devam ettiğini söyledi. Mevcut Antalya milletvekilleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile sürekli temas halinde olduğunu kaydeden Elvan, "Biz iyi bir ekibiz. Dolayısı ile herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil" dedi.

ULAŞIM YATIRIMLARI

Ulaştırma sektörüne özellikle karayollarına yönelik çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Elvan, "Isparta- Antalya arasını Yüksek Planlama Kurulu'nun yatırım programına aldık. Bu çalışma hızlandı. Bu yıl en kısa sürede tamamlanacak. Diğer taraftan projeleri devam eden yatırımlarımız var. Projeler tamamlanmadan ihaleye çıkılması mümkün değil. Projeler tamamlandıkça yapımına başlayacağız" diye konuştu.

SAHİL YOLU PROJESİ

Başbakan Yardımcısı Elvan, yapımı devam eden Akdeniz Sahil Yolu'nun batı ve doğu kesimlerinin tamamlanması, doğu kesiminde ise Alanya, Manavgat ve Gazipaşa, Taşucu'na devam eden güzergahın bitirilmesi ile Antalya'nın ulaşım ağının genişleyeceğini anlattı. Elvan, "Alanya-Mahmutlar yolunda çalışma devam ediyor. 5 tünelin yapımı tamamlandı. Yeni ilave tünellerin yapımı söz konusu. Parça parça yapıyorduk. Şimdi tamamını yatırım programına aldık. Batı Antalya'ya yönelik özellikle bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor. Kumluca'ya kadar olan kesimdeki çalışma başlatıldı. Batı Akdeniz Sahil Yolu ise Kaş ve Finike arasında devam ediyor. Kaş'a kadar olan bölümünün de proje çalışması sürüyor. Önümüzdeki dönem içinde tamamlamış olacağız. Kuzeygüney bağlantıları da önceliğimiz arasındadır. Önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleştirilecek" ifadelerini kullandı.

İHALE SÜRECİ YAKINDA
Antalya için önemli diğer demir yolu hattının ise Eskişehir-Kütahya-Afyon- Burdur/Isparta- Antalya demiryolu hatları olduğunu vurgulayan Elvan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu hat için arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisine girdiler. Bu hat aşama aşama yapılacak. Bakanlığımız yoğun bir şekilde çalışıyor. Bizim ulaştırma yönündeki çalışmalarımız ile diğer alanlardaki yatırım çalışmalarımızda bir aksama yok. Arkadaşlardan sık sık bilgiler alıyorum."

BİZİM AŞKIMIZ ÖMÜRLÜK
4 ilin sorumluluğunu omuzlarında hissetiğini anlatan Başbakan Yardımcısı Elvan, SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış ile sohbetinde, bu kimliğin altında Mersin, Antalya, Karaman ve Konya Milletvekilliğinin de yer aldığını ifade etti. Elvan, "Bir Bakanımız bana illerle ilgili bilgi gönderirken bu dört ille ilgili bilgileri göndermiş. Bu da benim sorumluluğumun arttığını gösteriyor. Küçük ölçekli yatırımlarından çok büyük ölçekli yatırımlarıyla ilgilenebiliyorum. Antalyalı hemşehrilerime buradan 'Bizim Antalya aşkımız sadece seçimlik değil ömürlüktür' diyorum" dedi.

HIZLI TREN HATTI
Demiryoları çalışmasında ise kent içindeki hafif raylı sistemin yapımının devam ettiğini anlatan Elvan, "Hızlı tren hattı ile ilgili olarak Devlet Demir Yolları henüz proje çalışmalarını bitiremedi. Özellikle Antalya-Manavgat- Konya-Nevşehir- Kayseri hattı üzerinde yapılması planlanan Hızlı Tren Hattı'nın proje çalışması devam ediyor. Geçmişte yapılan proje çalışmaları vardı. Şimdi bunlara ilave sondaj yapılması gereği hissedildi. Çalışma biter bitmez yapım çalışmasına geçilecek. Bu çalışmalar hükümet programında yer verdiğimiz ve açıkladığımız çalışmaların başında geliyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya sevgisi seçimle bitmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN