Terör saldırısına topyekün tepki

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Başkent Ankara'da gerçekleşen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı Antalya, Burdur, Isparta'dan oluşan Batı Akdeniz'de topyekün tepki yarattı. Batı Akdeniz'deki siyasi parti temsilcileri, kurum yöneticileri ve STK'lar terör saldırısını sert dille kınadı. Bazı siyasi partiler ve STK'lar da akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı ve Attalos heykeli önünde toplanarak teröre karşı ortak tavır sergiledi.

HEDEF MİLLETİN BİRLİĞİ

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer sivil vatandaşları hedef alan hain saldırının, artık zikretmek istemedikleri terör, lanetleme, kınama gibi sözlerin çok daha ötesine geçtiğini vurgulayarak. Hükümetin terörle mücadele operasyonlarının daha kapsamlı, daha kararlı devam edeceğini söyledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz de çocukların geleceği ve milletin birliğini hedef alan alçak saldırıların amacına ulaşamayacağını kaydetti.

BU KANLI OYUN BOZULACAK

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, yayınladığı bildiride terörün kanlı yüzünü bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak turizm camiasının derinden üzüntü duyduğunu bildirdi. Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, hain saldırının her ferdi derinden etkilediğini kaydederek Türk milletinin, sahip olduğu tecrübe ve sağduyu ile bu kanlı oyunu bozacağına vurgu yaptı.

SALDIRININ BİR İZAHI YOK

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok Antalya esnafı adına bombalı saldırıyı kınadı. Saldırıları planlayıp gerçekleştiren habis zihniyetlerin, milli birlik ve huzuru bozma gayreti içerisinde olduklarını belirten Sevimçok vatandaşları omuz omuza vererek bu oyunu bozmaya çağırdı. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen de hiçbir sorunun şiddetle çözülemeyeceğini belirterek, şiddetten bir çözüm veya gelecek bekleyenlerin insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamayacağını söyledi. Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında Muratpaşa Belediyesi salonunda verilecek THM konseri ise İstiklal Marşı okunarak iptal edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör saldırısına topyekün tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN