Muratpaşa batıyor

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Muratpaşa batıyor

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir, sürekli borçlanma yetkisi alan Muratpaşa Belediyesi yönetimine 'İleride batık bir belediye durumuna gelebilir' uyarısında bulundu

Bir dönem önce 'kasamız dolu' söylemleriyle dikkat çeken Muratpaşa Belediyesi, bu yıl aldığı borçlanma yetkileri ile tersi bir tablo çiziyor. Bir önceki Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, 'Kasada 15 milyon lirayla koltuğu devrediyorum' sözleriyle gündeme gelirken, bu dönem ise alınan borçlanma yetkileri tepki çekiyor.

66 MİLYON LİRALIK BORÇ

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir, belediyenin bu duruma getirilmesine tepki gösterdi. Muratpaşa Belediyesi'nin 2015 yılında iki meclis kararıyla toplam 26 milyon TL borçlanma yetkisi aldığını hatırlatan Bozdemir, "2016 yılı bütçesi de 20 milyon liralık borçlanma yetkisi ile geçti. Ve daha yılın ikinci ayı dolmadan 20 milyon liralık bir borçlanma yetkisi talebi daha geldi. Böylece iki yıllık süreçte 66 milyon liralık bir borç oluşacak" diye konuştu.

15 MİLYON ALACAK

Daha yılın ilk çeyreği bitmeden borçlanma yetkisi istenmesinin belediyenin mali yönden iyi yönetilemediğini gösterdiğini iddia eden Bozdemir, "Daha yılın bitmesine 10 ay var. Bu dönemde borçlanma yetkisi alınması gelir gider tablosunda aksaklık olduğunu, işlerin iyi gitmediğini gösteriyor. Belediye gelirlerinin har vurup harman savrulduğunu gösteriyor. Belediyenin 2015 yılında tahsil edilemeyen geliri 15 milyon lira seviyesinde. Yatırım yapılmak, hizmet verilmek isteniyorsa önce bu gelirler tahsil edilmeli" dedi.

BATIK BELEDİYE
İşlerin her borçlanma yetkisiyle daha da içinden çıkılamaz bir hale geldiğinin altını çizen Bozdemir, "66 milyon lira çok ciddi bir borç. İlerleyen dönemlerde bunun önüne geçemeyebilirler. Muratpaşa Belediyesi ilerleyen süreçlerde batmış bir belediye durumuna gelebilir. Bu nedenle önlem alınmalı" ifadelerinde bulundu.

ORTADA YATIRIM DA YOK
Alınan borç tutarına karşın ortada ciddi bir yatırımın da olmadığına işaret eden Bozdemir, "Süleyman Evcilmen başkanlığı kasada 15 milyon lirayla devrettiğini açıklamıştı, borç da yoktu. Şimdi kasa boş, bir de üstüne borç var. Ortada ciddi bir yatırım da yok. Dedeman bölgesinde bir Kültür Merkezi yapılacağı söyleniyor. Sadece bu yatırım için bu kadar borç alınması akla yatkın gelmiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa batıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN