Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gitarımı da çalarım dersime de bakarım

Final Okulları 42'nci şubesini Antalya'da açtı. Eğitim Koordinatörü Hasan Uslu 'Hem yaşam, hem de sınav başarısı' vurgusu yaptı

Giriş Tarihi: 17.3.2016
Gitarımı da çalarım dersime de bakarım

Eğitim dünyasında 3 milyonu aşkın öğrenciye eğitim vererek kırılması zor bir rekora imza atan Final Okulları, 42'nci şubesini Antalya'da açtı. Gazi Bulvarı'nda 11 dönüm arazide kurulan 20 bin metrekarelik kapalı alana sahip okul bu yıl eğitime başlıyor ve teknolojinin kullanıldığı sınıfları, yarı olimpik ısıtmalı yüzme havuzu, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, konferans, bale salonu gibi donanımlarıyla farklılaşıyor. Toplam bin 400 öğrenci kapasiteli okulda, anaokulu, ilkokul, ortaokul ile Anadolu ve Fen Lisesi ile eğitim verilecek.

BURSLULUK SINAVI VAR
'Hem yaşam, hem de sınav başarısı' hedefiyle eğitim veren okulda burslu eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi için 26-27 Mart tarihleri arasında kabul sınavı düzenlenecek. 3'üncü sınıf ile 11'inci sınıf arasındaki öğrencilerin katılacağı sınav sonuçlarına göre öğrenciler yüzde 10 ile yüzde 100 arasındaki oranda burs almaya hak kazanacak. Disiplin yapısıyla dikkat çeken Final Okulları'nın bir diğer farkı ise mülakatla öğrenci alması… Okulun eğitim danışmanlığını yapan Doğan Cüceloğlu da 10 Nisan'da öğrenci velileriyle seminerde bir araya gelecek. Yeni yapılanan okulun başında Final Yönetim Merkezi'nden atanan Eğitim Koordinatörü Hasan Uslu var. Hasan Uslu, eğitim kadrosuna büyük önen verdiklerini belirterek, "Hocalarımızın büyük bölümü başta İstanbul olmak üzere farklı illerden alanlarında kitap yazmış uzman öğretmenlerden seçildi" dedi. Akademik başarı anlamında çok iddialı olduklarını ifade eden Uslu, "Akademik başarı koçluk sistemiyle takip ediliyor. Anaokulunda da çift dilli eğitim verilecek. Yani okulumuzdan mezun olan bir öğrencimiz en azından iki dili ana dili gibi bilecek" diye konuştu.

SADECE BAŞARI YETMEZ
Sadece akademik başarıyı yeterli görmediklerinin altını çizen Uslu, mezun olan bir öğrencide hedefledikleri özellikleri şöyle sıraladı: "Öğrencilerimizin özü sözü bir, sorumluluk sahibi, çalışkan, ülkesini seven topluluk karşısında kendisini ifade edebilen, mutlaka bir müzik aleti çalmasını bilen, iyi bir insan olarak yetişmesi birinci hedefimizdir. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gitarımı da çalarım dersime de bakarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN