Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşkın 'klasik' hali

Antalya Klasik Otomobil Kulübü Derneği Başkanı Serkan Uzel, garajındaki Mustangler ile kıskandırırken hedefinin Anadol STC 16 olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Aşkın 'klasik' hali

Antalya Klasik Otomobil Kulübü Derneği Başkanı Serkan Uzel'in garajı klasik otomobil meraklılarını kıskandırıyor. Garajın en önemli ikilisi Parnelli Jones'un yönetiminde o dönem girdiği bütün yarışları kazanan 1970 model Mustang ile Parnelli Jones anısına 2007 yılında sadece 500 adet üretilen Steve Saleen imzalı Mustang.

ANTALYA ÖNEMLİ MERKEZ
Serkan Uzel, klasik otomobil merakıyla ilgili bilgi verdi. Kendisinin bu hobiye 2009 yılında başladığını anlatan Uzel, "1951 model Lincoln ile bu meraka başladım. Bu iş hem ilgi hem de sabır gerektiriyor. İlk arabam hala İzmir'de kaportacıda. Garajımın gözdelerinden 1939 model Chevrolet'in peşinden sahibini ikna etmek için tam 1.5 sene koştum" dedi. Antalya'nın klasik otomobil tutkunlarının önemli adreslerinden biri olduğunu ifade eden Serkan Uzel, derneğin 34 üyesi bulunduğunu ancak gerçekte klasik otomobil tutkunu sayısının çok daha fazla olduğunu söyledi. Uzel, bir turizm merkezi olan Antalya'da klasik otomobillerle ilgili uluslararası bir organizasyonun çok büyük ilgi çekeceğini ifade etti. Garajın diğer gözdeleri ise 1939 model Chevrolet, ABD'den gelen 1965 model AC Cobra ve 4 bin 118 adet üretilmiş 1968 model California Special Mustang. Bu araçların bir çoğunun Türkiye'de sadece kendi garajında yer aldığını anlatan Serkan Uzel, en büyük hedefinin ise Türkiye'de üretilmiş en önemli klasik olan ve sadece 230 adet üretilmiş olan 1973 model Anadol STC 16 olduğunu anlattı.

EN HAVALI İKİLİ
Uzel'in garajı ise klasik otomobil meraklılarını kıskandırıyor. Garajın en önemli ikilisi ise hiç şüphesiz Parnelli Jones'un yönetiminde o dönem girdiği b��tün yarışları kazanan 1970 model Mustang ile Parnelli Jones anısına 2007 yılında sadece 500 adet üretilen Steve Saleen imzalı Mustang… Uzel, bu ikilinin Türkiye'de sadece kendi garajında yer aldığını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşkın 'klasik' hali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN