Hint düğünleri iştah kabarttı

Antalya gözünü 40 milyar dolarlık 'Düğün pazarı'na çevirdi. Yılda en az 15-20 Hint düğünü yapılması için harekete geçildi

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Hint düğünleri iştah kabarttı

Antalya, Rusya krizinin ardından gözünü düğün turizmine çevirdi. Yılda 10 milyona yakın düğünün yapıldığı ve dünya piyasasında 40 milyar dolarlık düğün pazarına sahip olan Hindistan'ı hedef seçen Antalya, çoğunluğu yurt dışında yapılan Hint düğünlerini Antalya'ya çekmeye çalışıyor.

15-20 DÜĞÜN HEDEFİ
Hindistan'da evlilik turizmiyle ilgili çalışmalar yapan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen, "Hindistan'da yılda 10 milyona yakın düğün yapıldığını tahmin ediyoruz. Bu düğünlerin on bine yakını yurt dışında yapılıyor ve bir düğünün maliyeti 1 milyon dolardan başlayarak 20 milyon dolara kadar gidebiliyor. Hedefimiz Antalya'da yılda en az 15-20 Hint düğünü gerçekleştirmek" dedi. Antalya'nın Hintliler tarafından bilinmediğini aktaran Özen, "Biz öncelikle tanıtıma önem vereceğiz. Mayıs ayında Hindistan'da bulunan düğün acentelerini burada ağırlayacağız. Türkiye, Hindistan'da düğün turizminde uzak ülkeler sıralamasında yer alıyor. Dışarıda yapılan bir düğünde 300-400 kişi bulunuyor. Hintli yemeklerinin kendine yönelik pişirme yöntemleri var. Bizim aşçılarımız yetenekli ve kolay olduğu için bunları sağlıyoruz. Bizim aşçılarımıza ilaveten 50-60 da Hintli aşçı getiriyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hint düğünleri iştah kabarttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN