Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Albinolu dolandırıcı

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Albinolu dolandırıcı

Antalya’da ‘Doğa üstü güçlerim var’ ve ‘Evliya torunuyum’ diyerek onlarca zihinsel engelli ailesini dolandıran Ahmet Özdemir hakkında mahkeme tarafından yakalama kararı çıkarıldı

Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi 'Doğa üstü güçlerim var' ve 'Evliya torunuyum' diyerek zihinsel engellileri iyileştirme vaadiyle eski milli hentbolcu ve dünya çapında bir şirketin kadın yöneticisinin de aralarında bulunduğu onlarca kişiyi dolandıran Ahmet Özdemir hakkında yakalama kararı verdi. Mahkeme heyetini bile şoke eden olay B.D'nin, kendisini 'Evliya torunu' olarak tanıtan albinolu Ahmet Özdemir'in, engelli bir yakınını iyileştirme vaadiyle 38 bin 649 lirasını dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi olmasıyla ortaya çıktı. Eski milli hentbolcu olan B.D. şikayetinde, "Bu kişi albino hastalığından dolayı biyoenerji gücü olduğunu, ayrıca evliya dedesinin kendisine el verdiği için üstün meziyetleri olduğunu anlattı. Yoksul bir aileye yardım edersem bunu engelleyeceğini söyledi. Bunun üzerine öğrencisi olarak tanıttığı Nilay S'ye 6 bin lira verdim.
Ahmet Özdemir, engelli yakınını iyileştirme karşılığında yoksulların hesabına para yatırmamı istedi.
Bana verdiği banka hesaplarına toplam 38 bin 649 TL yatırdım" diyerek şikayette bulundu.

DAVA AÇILDI
B.D'nin şikayeti ile Cumhuriyet Savcısı Levent Beyazıt'ın hazırladığı iddianame ile Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde Ahmet Özdemir ile hesabına para yatırıldığı öne sürülen kardeşi Mustafa Ö, sekreteri Nilay S, nişanlısı Melike K, şoförü Ramiz Ç. ve Mesut B. hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Davaya şikayetçiler B.D. ile dünya çapında bir şirketin yöneticisi Melike K. ile Ahmet Özdemir'in şoförü Ramiz Ç. ve avukatları katıldı.
Davanın mağdur sanıklarından şirketin kadın yöneticisi Melike K. asıl mağdurun kendisi olduğunu söyledi. Ahmet Özdemir tarafından 230 bin lirasının dolandırıldığını belirten Melike K. "Zihinsel engelli kardeşim var.
Ahmet Özdemir, kardeşimi iyileştirmek istediğini söyleyince kabul ettik. Fakat tedavi için bir yoksula yardım etmem gerektiğini söyledi. Ben sıcak bakmayınca 'Kardeşinin iyileşmesini istemiyorsun' dedi. Bunun üzerine kabul ettim. Sekreteri Nilay S'nin kardeşi Burcu S'nin hesabına 8 bin 500 lira gönderdim" dedi.

EVLENMEYİ MECBUREN KABUL ETTİM
Melike K, Ahmet Özdemir'i birkaç gün sonra tedavi için evine davet ettiğini de belirterek, "Ahmet Özdemir bana kardeşimi cinlerin ele geçirdiğini belirerek, onunla evlenirsem kardeşim için hayırlı olacağını söyledi. Evlenmeyi kabul ettim. Ancak evlenmedik.
Çok varlıklı olduğunu ancak, hesapları bloke edildiği için parasını çekemediğini söylüyordu.
Hesabına toplam 230 bin lira yatırdım. Ben de kendisi hakkında dava açtım" diyerek şikayetlerini yeniledi. Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi sanık Ahmet Özdemir'in görüldüğü yerde tutuklanmasına karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Albinolu dolandırıcı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN