Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunun adı 'cinayet'

SİT alanındaki falezleri kırmak için tekne ile denizden kepçe taşıyan Bambus, doğa katliamına bu kez gece gündüz demeden beton dökerek devam ediyor. Katliama kimse ses çıkartmıyor

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Bunun adı 'cinayet'
Antalya'nın Lara kıyı bandı üzerindeki 1. Derece SİT Alanı içinde yer alan falezlerde göz göre göre doğa katliamı yapılıyor. Geçen hafta denizden tekne ile kepçe taşıyarak kayalıkları kıran Bambus Restoran, plaj yapımı için falezlerin üzerine gece gündüz demeden bu kez beton dökerek plaj yapmaya başladı. Ara vermeden yapılan çalışmaya hiçbir yetkilinin ses çıkartmaması dikkat çekmeye devam ediyor. Bambus'un işlediği doğa katliamına devam etmesi ve durdurulmaması tepkileri artırdı.

SÖZDE YASAL ÇALIŞMA
Falezler üzerinde işlenen doğa cinayetine sessiz kalınmaması için SABAH Akdeniz'i telefon yağmuruna tutan Antalyalılar, katliamın önlenmesini istedi. Gelen tepkiler üzerine katliamı görüntüleyen SABAH Akdeniz muhabirlerine yapılan çalışma için izin aldıklarını belirten Bambus yetkililerinin, "Bu iş yasal çerçeve içinde yerine getiriliyor. Basında çıkan haberler ise yanlı ve kasıtlıdır. Bu konudaki yasal haklarımız saklıdır" demeleri ise manidar bulundu.

YASADIŞILIĞA İZİN VERMEYİZ
Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili ısrarla açıklama yapmaktan kaçınırken Muratpaşa Belediyesi yetkilileri ise yasa dışılığa izin vermeyeceklerini söyledi. Bambus Plajı ile ilgili kendilerine de ihbarlar geldiğini belirten Muratpaşa Beldiyesi yetkilileri, "Yasadışı çalışma varsa konu incelenir. Hukuki olarak kanunun gereği yapılır. Bizim kişilerle ilgimiz olmaz. Gereği neyse yapılır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunun adı 'cinayet'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN