Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koro moral verdi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Sanat Atölyesi hastaları bu kez doktor ve hastane personeli ile diğer hastalara söyledikleri şarkılarla moral verdi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Koro moral verdi
Akdeniz Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı bünyesinde oluşturulan Sanat Atölyesi'nde Türk Sanat Müziği eğitimi alan hastalar bu kez doktorlar ve hastane çalışanlarına konser verdi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi H Blok Atrium Salonu'nda gerçekleşen konsere Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Terzioğlu, Sanat Atölyesi Sosyal Proje Sorumlusu Doç. Dr. Hasan Mutlu, hastane başhekimi Bülent Aydın ile doktorlar, çalışanlar ve çok sayıda hasta katıldı.

VATANDAŞLAR DA EŞLİK ETTİ
Onkoloji Bölümü'nde tedavisi tamamlanan 25 hasta ile dışarıdan gönüllülerin katıldığı 33 kişinin yer aldığı koro, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi H Blok Atrium Salonu'nda yerini aldı. Koro içinde tedavileri devam eden iki kadın hastanın ise maskeli olarak görev alması dikkat çekti. Yüzlerce hasta ise konseri büyük bir dikkatle dinledi. Birbirinden güzel şarkılara, hastanenin çeşitli bölümlerine tedavi için gelen vatandaşlar da eşlik etti. Sanat Atölyesi Sosyal Proje Sorumlusu Doç. Dr. Hasan Mutlu, sanatın hastalar üzerindeki olumlu etkilerinden söz ederek, "Müzikle, resimle meşgul olan hastaların tedaviye uyumu daha iyi oluyor. Tedavi süreci sıkıntılı bir süreç olmaktan çıkıyor "diye konuştu. Konserin ardından kursu tamamlayan 30 onkoloji hastasına resim sertifikası verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koro moral verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN