Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes için Warhol

Dünyaca ünlü sanatçı Andy Warhol’un Zoya Müzesi koleksiyonundan derlenen ‘Herkes için Pop Sanat’sergisi, Kültür Sanat’ta beğeniye sunuldu. Sergide 47 eser bulunuyor

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Herkes için Warhol
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yaptırılan Antalya Kültür Sanat, Amerikan pop kültürünün ikonik isimlerinden dünyaca ünlü sanatçı Andy Warhol'un Zoya Müzesi koleksiyonundan derlenen 'Herkes için Pop Sanat' sergisine ev sahipliği yapıyor.

SANATIN YILDIZLARI

lıları ve kente gelen misafirleri Pablo Picasso, Luigi Mayer, Ara Güler, Cecil Beaton gibi dünya çapında isimlerin eserleri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, çocuklara ise kültürsanat atölyeleri ile sanat sevgisi aşılamaya çalıştıklarını kaydetti. Çetin, sanatın en önemli temsilcilerinden Andy Warhol'un eserlerinin 30 Mart-25 Eylül 2016 tarihlerinde Antalya Kültür Sanat'ta sergileneceğini ifade ederek, "'nin en büyük müzelerinden birisi Andy Warhol ismini taşıyor. Yaratıcılığı ile sanat dünyasına ismini büyük harflerle yazdırmış bu değerli sanatçının sergisinden her meslekten, her yaştan insanın alacağı bir bilgi, ilham olduğunu düşünüyorum" dedi.

WARHOL'UN ESERLERİ

Sergilerin Antalya'ya gelmesine destek veren Sunaİnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi'nin Genel Müdürü Özalp Birol ise Andy Warhol önemli bir sanatçı olduğunu, Antalya Kültür Sanat'taki bu sergi Andy Warhol'un iyi bilinen yapıtları ile az bilinen yapıtlarını bir arada sunduğunu söyledi. AKS'de Andy Warhol'un 47 eseri sergileniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes için Warhol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN