Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa'ya müfettiş çağrısı

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Muratpaşa Belediyesi'nin 2015 gerçekleşen bütçesiyle İlgili Plan Bütçe Komisyonu'nun denetleme raporu tamamlandı. Raporda Veteriner İşleri Müdürlüğü'nün harcamalarına çekildi. Raporda, "Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nün her türlü mal ve hizmet alımı ile ilgili dosyaların ve hesapların bir müfettiş tarafından incelenmesi gerekli olduğu kanaatine varılmıştır" denildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü'nün harcamalarında özellikle alınan cihazların ve köpek mamalarının fiyatlarının yüksek olması ve muhtelif malzemeler başlığı altında farklı alımların yapılması, komisyonun dikkatini çekti. Bu uyarının ardından Muratpaşa Belediyesi'nin teftiş açarak Veteriner İşleri Müdürlüğü'nün hesaplarının inceleyeceği öğrenildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde yönetimde yakın zamanda görev değişikliği yaşandı. Dönemin Zabıta Müdürü Mehmet Baki Uçar mahkeme kararıyla kadrosunun yer aldığı Veteriner Şubesi'ne müdür olarak dönerken, bu görevi yürüten Zeynep Büyüktortop ise görevden alınmıştı. İnceleme talep edilen dönemin, Büyüktortop'un görev yaptığı dönemi kapsadığı öğrenildi. O dönemde, Sokak Hayvanları Festivali gibi sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi amaçlı düzenlenen projeler dikkat çekmişti.

Uyarılar

Plan ve Bütçe Komisyonu'nun raporunda "Yapılan tespit ve öneriler" başlığındaki vurgular dikkat çekti. Raporda, "Yapılan alımlarda sektör bazında sürekli aynı firmalardan teklif alınmamasına dikkat edilmesi, mal ve hizmet alımlarında piyasa araştırmasının daha titiz ve detaylı yapılmasını, alımlarda önceki alımların fiyatları ve sonraki alımların fiyat mukayesesi yapılması hususlarında daha titiz davranılması gerektiği kanaatine varılmıştır" denildi.

Muratpaşa Belediyesi'nin hesaplarını denetleyen Plan ve Bütçe Komisyonu, Veteriner İşleri Müdürlüğü hesaplarının müfettiş tarafından incelenmesi çağrısında bulundu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'ya müfettiş çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN