Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane proje start aldı

Giriş Tarihi: 5.4.2016
Efsane proje start aldı

Büyükşehir Belediyesi, Şarampol Caddesi'ni dünyanın en güzel alışveriş sokaklarından biri haline getirecek projeye ilk kazmayı vurdu

Antalya'nın en önemli yayalaştırma projelerinden biri olan Şarampol Caddesi Projesi, Tonguç Caddesi'ndeki çalışmalarla başladı. Proje ile bölgenin sorunu da çözülecek. Şarampol'ü eski günlerine götürecek, ticaretini canlandıracak ve şehri ziyarete gelenlerin görmeden gitmek istemeyecekleri bir bölge haline getirecek proje kapsamında; Tonguç Caddesi'nin Eski Şarampol Caddesi- Şarampol Caddesi ve 567 Sokak kesişimlerinde hemzemin geçişi ve 3 katlı kavşak yapılıyor. Bu üç noktanın ışıksız geçilmesiyle yayalaştırma projesinde bir kesinti olmayacak.

GÖL MANZARALARI BİTECEK
Projenin taşıt trafiği ayağını çözecek 1. etap çalışmaları kapsamında; Tonguç ve Şarampol caddelerinin hemzemin ve tünel geçişiyle bağlanmasına yönelik alt yapı çalışmaları sürüyor. Tonguç Hemzemin Geçişiyle, TonguçŞarampol- Güllük caddeleri arasında yaşanan yoğun trafik sıkışıklığına son verilecek. Çalışma kapsamında bölgenin ihtiyaç duyduğu yağmur suyu drenaj sistemi de tamamlanacak. Bölgede her şiddetli yağışta meydana gelen göl manzaraları ve su taşkınlarından kaynaklı sorunlar da çözüme kavuşturulacak.

150 GÜNDE TAMAMLANACAK
Tonguç hemzemin geçişi ve kapsamındaki 3 katlı kavşak ile birlikte yağmur suyu drenajı ve diğer alt yapı hatları, 150 gün gibi kısa bir sürede bitirilecek. Projenin her aşaması konusunda mahalle sakinleri sürekli bilgilendiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane proje start aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN