Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın vekilden sert tepki

’nın kadın milletvekillerinden Gökçen Özdoğan Enç, Bakan Sema Ramazanoğlu’na hakaret eden Genel Başkanı ’nu sert bir dille eleştirdi

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Kadın vekilden sert tepki
Antalya'nın kadın milletvekillerinden AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı, Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na ağır hakarette bulunan Genel Başkanı 'nu sert dille eleştirdi.

ZİHNİYETLERİ BELLİ OLDU
Enç, "Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Bir de Atatürk'ün kurduğu parti diye övünüyorlar. Bu sözleri söyleyen kişiyle aynı mecliste siyaset yapmaktan, aynı ülkede nefes almaktan utanç duyuyorum. Bu sözlerin bir genel başkan tarafından bir siyasi, bir rol model olarak görülen kişi tarafından söyleniyor olmasını aklım almıyor. Çok büyük edepsizlik ve hadsizlik olarak görüyorum. Ben özür dilemesine inanmıyorum. Özür dilese de bir şey değişmeyecek. Çünkü bilinçaltları sürekli kaynayan, fokurdayan bir kazan gibi. CHP zihniyetinin su yüzüne çıkmış hali. Bu şekilde düşündüklerini kendi genel başkanlarının ağzından ne yazık ki tekrar duymuş olduk. Sayın Bakanımız gereken yasal işlemleri mutlaka başlatacaktır" dedi.

STK'LARA ÇAĞRI YAPTI
Kadın haklarını savunan STK'lara ve kadın örgütlerine seslenen Milletvekili Enç, "Kadın STK'larımız ve kadın örgütlerimiz lütfen bunun üstünü kapatmasınlar ve seslerini çıkarsınlar. Şunu merak ediyorum 'Kılıçdaroğlu bir kadının yüzüne baktığı zaman, ne düşünecek. Bu cümleler aklına gelecek mi?' Yani bu çok ağır cümleler. Kendisine 'Kadınların yüzüne nasıl bakacak?' diye sormak istiyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın vekilden sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN