Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yemek pirmek sağlığın parçası

Yediklerimiz sağılığımızı direkt etkilediği için, neyin nasıl pirildiği de büyük önem kazanıyor. Bu anlamda L’atelier Du Chef-Şefin Atölyesi’nde herkes şef haline gelebiliyor

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Yemek pişirmek sağlığın parçası
Yemek, sağlıklı yaşamın en önemli parçası. Yediklerimiz sağılığımızı direkt etkilediği için, neyin nasıl pirildiği de büyük önem kazanıyor. Bu anlamda L'atelier Du Chef-Şefin Atölyesi'nde herkes şef olabiliyor. Yaş ve cinsiyetin hiçbir önemi yok. Sadece sağlıklı ve doğru yemek yapmayı istemek yeterli. kepçeler ve kaynayan tencerelerin büyülü dünyasına kapı aralayan L'atelier Du Chef-Şefin Atölyesi, icrası kolay olmayan mutfak sanatını herkese öğretmeyi amaç ediniyor.

BU MUTFAKTA HERKES ŞEF
25 yılı aşkın bir süredir ağırlama sektöründe eğitimler veren 'American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)' ile iş birliği yapan ve 'nin ilk uluslararası ağırlama akademisi olarak kurulan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi'dan (USLA) mezun olduktan sonra yabancılara Türk mutfağını tanıtmayı, Türk mutfağının özel bir iş olduğunu göstermeyi misyon edinen L'atelier Du Chef-Şefin Atölyesi'nde yoluna devam eden İşletmeci- Şef Bilge Erk'e göre mutfakta herkes şef. Yurt dışından gelen konuklara Osmanlı kültürünün mirasçısı olan Türk mutfağı başta olmak üzere dünya mutfağını tanıtmayı amaç edinen L'atelier Du ChefŞefin Atölyesi'nde bizlere basit gibi görünen menülerin çok değişik geldiğini söyleyen Şef Bilge Erk, "Gelen misafirlerimiz yemeklerini bizim önderliğimizde kendileri yapacaklar. Biz neler yapılması gerektiğini adım adım aşama aşama anlatıyoruz. Sonrası artık onların elinin lezzetine kalmış" dedi. Yemek pişirmenin ne olduğunu aşçılık okurken keşfettiğini belirten Şef Bilge Erk, "Bu iş sabır, sistemli çalışma ve düzen gerektiren bir meslek. Önceden sadece tencere kaynatıyormuşuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemek pişirmek sağlığın parçası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN