Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 ilin huzurevi sakini ’da yarışacak

Giriş Tarihi: 9.4.2016
30 ilin huzurevi sakini Antalya’da yarışacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ana hizmet politikalarından 'aktif yaşlanma' hedefiyle, huzurevlerinde sporu yaygınlaştırmak için önemli bir adım attı. Yaşlı bireyler için uygun bir spor olan 'bocce'yi ilk fiziksel aktivite olarak belirleyen bakanlık, 30 ilde bulunan huzurevlerinde 160 yaşlı vatandaşı, hayatların ikinci baharında bocce sporuyla tanıştırdı.

18 AY ÖNCE BAŞLADI
Bu bağlamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bakanlığa bağlı Gençlik ve Spor Kulübü arasında 26 Ekim 2015'te bir protokol imzalandı. O tarihten beri, Bocce Bowling Dart Federasyon Başkanlığı ile müşterek çalışmalarla bocce sporunu iyice benimseyen huzurevi sakinleri ise artık hünerlerini sergilemeye .

30 İLDEN 160 SPORCU
Bocce sporunu öğrenen 30 ilin huzurevlerinden 160 yaşlı sporcu, Antalya'daki turnuvada yarışacak. Turnuvanın seremonisi bugün gerçekleşecek. Ardından illerin kendi aralarında resmi müsabakalarına geçilecek. Belek Belconti Otel'de gerçekleşecek turnuvanın açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 ilin huzurevi sakini Antalya’da yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN