Ruslar hala ev almayı sürdürüyor

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Ruslar hala ev almayı sürdürüyor

Tüm Müteahhitleri Federasyonu Başkanı , inşaat sektörünün krizden etkilenmediğini Rusların hala ’dan en çok ev satın alan millet olduğunu açıkladı

Tüm Müteahhitleri Federasyonu ve Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz , 'da yabancılara aylık 300'ün üzerinde konut satıldığını ve kentte en fazla konut alan yabancıların her zamanki gibi Ruslar olduğunu söyledi. Karataş, Kasım ayı sonunda Rusya ile yaşanan gerilimin ardından tarım ve turizmde oluşan sıkıntının inşaat sektöründe görülmediğini bildirdi. TÜİK verilerine göre kentte yabancılara, bu yılın Ocak ayında 315, Şubat ayında 328 konutun satıldığını belirten Karataş, satışların önemli bölümünün Ruslara yapıldığını dile getirdi.

KONUT SATIŞINA DEVAM
Kentte yabancılara konut satışında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, en fazla konut satın alan yabancıların her zamanki gibi Ruslar olduğunu ifade eden Karataş, şöyle konuştu: "Antalya'da yaklaşık 3 bin 100 müteahhit bulunuyor. Yalnız müteahhitlerden aldığımız bilgiye göre, Rusya'da memur olan veya Rusya devletiyle organik bağı olan, orada resmi iş yapan özel sektördeki kişilerin, herhangi bir sıkıntı veya baskı yaşama ihtimalinden kaçınmak için taşınmazlarını güvendikleri Ruslara sattıklarını görüyoruz. Bu geçici bir önlem, emanet satış demek. İki tarafın zarar ettiği bir sürtüşmenin sürdürülebilir olamayacağını göstermek demek. Bu sıkıntı geçicidir. Hiçbir Rus vatandaşı da Antalya'dan vazgeçmiş değil. Yabancıya mülk satışı konusunda şu anda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor."

RUS MEMURLAR OLAYI
Antalya'daki standartlarda bir konutun fiyatının Avrupa ülkelerinde çok daha yüksek olduğuna işaret eden Karataş, "Putin korkusu nedeniyle Rusya'da memur olan ya da devletle organik bağı bulunanlar konutlarını yine Ruslara sattılar, ama bunun da geçtiğine inanıyorum. Önümüzdeki süreçte emanet olarak verdikleri taşınmazları tekrar alacaklarını düşünüyorum." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar hala ev almayı sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN