Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li Eski Başkan Kumbul Türel’in projelerini övdü

Giriş Tarihi: 14.4.2016
CHP’li Eski Başkan Kumbul Türel’in projelerini övdü
Antalya'nın son dönemlerde yaşamadığı kadar büyük ve şanslı dönemi yaşadığının altını çizen Menderes Türel, hem milletvekilliği döneminde kurduğu dostlukların, hem de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun sadece adının bile birçok kapıyı açmasının 'nın faydasına olumlu sonuçlar verdiğini söyledi. Türel'in sözlerine destek veren 'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul da bu dönemin Antalya'nın en şanslı dönemi olduğunun altını çizdi. Türel'in belediye başkanlığından milletvekilliğine ve tekrar belediye başkanlığı görevine dönmesinin hükümetteki isimlerle yakın ilişkiler kurmasını sağladığını ifade eden Kumbul, Türel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte milli maç izlediği görüntülere atıfta bulundu. Kumbul, "Bu Antalya'nın şansı. Çok ciddi yatırımlar da yapıyorsunuz. Elinize sağlık" dedi.

FRANSA ÖNCESİ MİLLİ KAMP ANTALYA'DA GERÇEKLEŞEBİLİR
Antalya'yı sporun da başkenti haline getirmeyi amaçladıklarını anlatan Türel, 7 Temmuz'da açılacak Antalyaspor tesislerinin yanı sıra milli takımlar için 250 dönüm bir alanda kamp tesisinin Belek bölgesinde yapılacağını açıkladı. Pazartesi günü Adana'da Fatih Terim'le bir arada olduklarını açıklayan Türel, Fransa öncesi Türk milli takım kampının da eşli ve çocuklu olarak Antalya'da olabileceğini duyurdu. Futbol hayatına Barcelona'da devam eden Turan'ın Antalya'nın plaka kodu olan 7 numaralı formayı giydiğine dikkat çeken Menderes Türel, "Sağ olsun Arda Turan bizi kırmadı. Bunun nedeni kimse bilmiyor ama 7 numaralı formayı giymesi tesadüf değil. Antalya'nın tanıtımına büyük katkı koyuyor" ifadelerini kullandı.

İSTEMEZÜKÇÜ ZİHNİYET
Önceliğin Antalya olması gerektiğini, siyasi parti egolarını ve tercihleri bir tarafa bırakarak 'Antalya'ya ne kazandırılabilir' anlayışıyla hareket etmek gerektiğinin altını çizen Menderes Türel, "Alaaddin'in cini gelse, 'bu projeler tamamlansın, sen istifanı yaz git' dese, gözümü kapatarak imzamı atarım. Antalya son dönemde yaşamadığı kadar şanslı bir dönemi yaşıyor. İstemüzükçü zihniyetle daha iyi mücadele edersek bu projeleri Antalya'ya kazandırırız. Fırsat her zaman insanını ayağına gelmiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Eski Başkan Kumbul Türel’in projelerini övdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN