Çocukların mutlu günü

Kemik iliği nakli yapılan lösemili çocuklar Medikal Park Hastane Kompleksi tarafından düzenlenen piknikte bir araya geldi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Çocukların mutlu günü
Medikal Park Antalya Hastane Kompleksi, kemik iliği nakli ile hayata tutunan çocukları, düzenlediği 'Yaza Merhaba Partisi'nde bir araya getirdi. Çocuklar, Çocuk Kardiyolojisi Bölümü Prof. Dr. Gayyaz Akçürin'in çaldığı akordeon eşliğinde şarkılar söyleyerek dans etti. Çocukları ziyaret eden Harley Davidson Grubu ise motosikletlerini tanıttı. Pediatrik Kemik İliği Nakli Bölümü Başkanı Prof. Dr. Akif Yeşilipek, hastaların zor olan tedavi kısmını başarı ile atlattığını söyledi. Pikniğin çocukların morali açısından çok önemli olduğuna çeken Yeşilipek, "Hastalarımızın yüzde 70'i tam uyumlu verici bulamıyor. Bir kısmına kemik iliği bankalarından verici buluyoruz" dedi.

BEKLEYEN HASTAMIZ YOK
Verici bulunamaması durumunda acil hastalar için nakilin ailesinden alındığını belirten Yeşilipek, "Eskiye göre verici bulma imkanı çok arttı. Bağışçı bulma hızı şuan çok iyi gidiyor. Bu yıl sonu için 100 bin sayı hedefleniyordu sanırım ulaşıldı. Şuan için bekleyen acil hasta yok. Tedavi için yurt dışından da gelen var. Biz ağırlıklı olarak Türk hastalarımıza ağırlık veriyoruz. Vericisi olup da bekleyen hastamız yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların mutlu günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN