Kepez’den tarihi rekor

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Kepez’den tarihi rekor

Kepez Belediyesi, 6 milyon lira değerinde 38 adet araç satın aldı. Tek seferde 38 adet aracın alınması Kepez Belediyesi’nin tarihinde kırılan bir rekor oldu

Birinci başkanlık döneminde 2 milyon 700 bin TL değerinde 15 adet makinesi alımını gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, 2. hizmet yılında da araç alımında kendi rekorunu kırdı. Kepez Belediyesi, 6 milyon değerinde 38 adet sıfır kilometre araç satın aldı. Hizmet aracı ve iş makinesinden oluşan 38 adet aracın tek seferde alınması ise Kepez Belediyesi tarihinde bir rekor oldu.

BUNU YAPMAK KOLAY BİR İŞ DEĞİL
Yine hizmet araçları ve iş makinelerinin hizmete alınması dolayısıyla Dokuma Kent Parkı'nda düzenledi. Yeni yolların açılması, yeni parkların yapılması, şehrin daha güzel hale gelmesi bakımından önemli hizmetler olduğuna işaret eden Tütüncü, "Bir hurda makine için günlerce birilerinin kapısında bekleyen belediyelerin olduğu Türkiye'den, bugün bir çırpıda 6 milyon liralık sıfır kilometre araçları kendi mülkü olarak satın alma gücüne erişmiş belediyelerin olduğu bir ülke haline geldik. Öyle kolay değil, bir çırpıda 38 tane aracı satın almak" diye konuştu. Tütüncü, araçları hizmete alma törenini, Dokuma Park'taki otopark alanında yaptıklarına işaret ederek, "Artık Dokuma alanı içerisindeki binaların tamamı, kent parkının tamamı sınırları itibari ile koruma alanı ilan edildi. Bu, şu demek oluyor: Dokuma'nın geleceği artık emin ellerde. Hiç kimse çıkıp Dokuma ile alakalı dolar gözleriyle hayaller kuramayacak. Burası halkındır, dedik ve halkın olmaya da devam edecek" dedi. Tütüncü, açılışın ardından tören alanında bulunan araçları, davetlilere tanıttı. Tütüncü, ekskavatör de kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’den tarihi rekor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN