Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli gibi kaçtı

Mahkeme tarafından 532 yıl hapse mahkum edilen firari Ferrarili müteahhit Ahmet Sakızoğlu’nun Suriyeli mültecilerin arasına karışarak Avrupa’ya kaçtığı sanılıyor

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Suriyeli gibi kaçtı
Antalya Cumhuriyet Savcılığı, proje üzerinden maket ev satarak 500 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan ve 532 yıl hapse mahkum olan Ahmet Sakızoğlu'nun peşine düştü.

KİMLİK UYARISI
Tüm dünyada fotoğraflı kırmızı bültenle aranan Ahmet Sakızoğlu'nun Suriyeli mültecilerin arasına karışarak sahte kimlik ile Avrupa ülkelerinden birine iltica ettiği sanılıyor. Bu ihtimalin ardından polis kırmızı bülten ile birlikte ülkeleri başta olmak üzere tüm ülkelere Sakızoğlu'nun yüzünü net olarak gösteren fotoğraflı bülten gönderdi. Sakızoğlu'nun sahte Suriyeli kimliği taşıma ihtimaline karşı da ülke interpollerinin dikkati çekildi.

ÜLKELER UYARILDI
Ahmet Sakızoğlu'nun yakalanabilmesi için güvenlik güçleri sadece Avrupa ülkelerini değil, kardeş Türki cumhuriyetlerinin tamamına bilgi gönderdi. Burada da sahte kimliğe karşı fotoğraf üzerinde de dikkatlice davranılması istendi. Sakızoğlu'nun Rusya'ya gidebilme ihtimaline karşı da bu ülke güvenlik birimlerine aracılığı ile bilgi verildi.

KELEPÇEYİ KIRMIŞTI
'Ferrarili Müteahhit' olarak bilinen Sakızoğlu 31 Mayıs 2013'te tutuklanmış ve 14 ay sonra tutuksuz yangılanmak üzere elektronik kelepçe ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Sakızoğlu, 31 Mart 2014'te genelinde yaşanan elektrik kesintisini fırsat bilip elektronik kelepçeyi kırarak kayıplara karışmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli gibi kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN